Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Stačilo by takých 128MBTo je strasne moc. Mohl by jsi strucne popsat co vyrabis?
Dobrý deň. Konkrétny účel zariadenia zatiaľ napísať nechcem, minimálne kým to nemám hotové. Je to celkom užitočná vec a vyvýjam to veľmi pomali, len vo voľnom čase a nechcem aby ma s tým niekto predbehol. Na trhu zatiaľ nič podobné neni
Ale môžem vysvetliť ako aplikácia funguje. Aplikácia sa skladá ztroch častí
Prvé dve časti aplikácie, nezaberajú veľa miesta. Ale Reactové GUI áno, už teraz to UI zaberá viac miesta, ako má celá flaska na ESP. A chcem tam pridať aj ďalšie resources (komponenty, obrázky, fonty, svg-čka), aby to graficky pekne vyzeralo. Zatiaľ ju vyvýjam na PC, ale budem ju chcieť nahrať priamo na zariadenie. Preto aby užívateľ len zapol zariadenie a nemusel sa o nič ďalšie starať, može sa naň rovno pripojiť a ovládať to z PC či mobilu.
Ďalej tam chcem hodiť nejakú embedded databázu, kde sa budú zbierať dáta zo senzorov. A nazáklade toho chcem potom v klientskej časti aplikácie vykresliť rôzne grafy. DB asi zaberie nejaké miesto.
fakt je jako nutný vzit js framework kterej má 23mb?? :O :O
Gui aplikácie dať na samostatný hosting, v esp vrátiť len redirect npr: Location: https://moja.super.app/?dev=192.168.1.3. V esp potom implementovať len API endpointy a správne vracať cross origin. Takto som napr. riešil svoj zatiaľ nedokončené rádio.
mit databázi na sd kartičce mi nepříde zase jako taková pitomina :O :O
když muto vyhoří kartičku vyndá a bude mit všecky data a nemusí to jakoby nějak děsně složitě tahat z rozbitýho hw :O :O
Tiskni
Sdílej: