Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V nich si často poskytovatel vyhrazuje právo odmítnout poskytování služby pokud využívání služby dle jeho mínění poškozuje jeho zájmy či zájmy jeho klientů.Takže něco co si zasluhuje zákon nebo novelu o větších právech (o svobodě projevu) na straně zákazníka.
Pokud to v podmínkách není?V nich si často poskytovatel vyhrazuje právo odmítnout poskytování služby pokud využívání služby dle jeho mínění poškozuje jeho zájmy či zájmy jeho klientů.
To je otázka na právnikaA ten má přístup k tajným informacím, bez něho to nejde?
Pokiaľ ťa má zastupovaťPlatit si právníka v době kdy si nejsem jistý, že je právo na mé straně, ...,
to už bys měl větší projekt a nedával bys to na hosting za pár desítek Kč měsíčně.Dobře, nepoužil bych hosting, jak se dostanu na internet bez sporu? Měl bych totiž něco investigativního o fungování internetu což se právě týká téměř všeho byznysu na internetu a zároveň to není získané neoprávněně a chtěl bych to publikovat.
na wedos blogu jsou zmineny pripady kdy stali za svymi klienty proti statni zvuli.Tam by se to asi nelibilo Radku Grillovi.
Pokud to je proti vsem komercnim akterum tak bych sel do vpsfree.Vzhledem k tomu že jsou registrováni pres Aruba.it(c.o/HPE),tak tam by to taky asi dlouho nevydrželo. Nevim jaké vazby mají Petr Krčmář a Pavel Šnajdr,... na zahraniční aktéry, pokud jsou přes ně připojeny.
pripadne se muzes inspirovat jak to delaji ruzne *leaks.Pokud vím *leaks uvádí realie o státních realiích většinou o USA, ja bych uvedl realie o fungování internetu (ne-technicky), datama ne pomocí spekulativních vět. Kde by z toho každý poznal jak jsou všichni propojeni. Třeba že tzv. organizace, nadace ve skutečnosti nejsou tím za koho se vydávaji a mnoho dalších realii.
*leaksTo by mě zajímalo jak a přes co jsou fyzicky připojeni a jak jsou právně ochráněni tak že je nikdo nemůže jen tak odpojit?
vydej to jako torrent (seedni z ruznych vps) a nahod to na par blogu(velky provideri blogu zdarma)Je to jeden sáhodlouhý text soubor a chci aby byl prřístupný takto 24h/~. Podstatné, nejsem IT síťově zdatný asi jako většina publicistů.
indexuj wayback machine. co internet jednou schvati, uz nevyzvratiPleteš se, Archive.org není přesně to co si většina myslí, a to že je to nezávislá služba, kde zůstane vše co se tam kdy naindexuje. Že jediný vlastník je ten kdo tam píše své story a kde žádá dary. V každém prípadě to co indexuje mi dost pomáhá.
kazdopadne z toho jak se ptas a jak jsi tajemnej se mi zda ze misto slamaku nosis alobalovou cepici a tvoje tajny zpravy pochazi od astara serana z plejad. (feedback zdarma jak to neprezentovat aby ti nekdo veril)Chápu,
Měl bych totiž něco investigativního o fungování internetu což se právě týká téměř všeho byznysu na internetu a zároveň to není získané neoprávněně a chtěl bych to publikovat.Dej to do novin, nebo medii pokud to stoji vubec za neco. Pokud je to trestny cin mas povinnost to ohlasit. Vzhledem k tomu, ze s tim lezes na abicko se muzu tak akorat zasmat..
publikuji u konkurenceV tomto neexistuje konkurence.
dej do na hosting do zeme, kterou a) tohle nezajimaProblem je ze vsechny verejne hostingy/servery je majetkem spratelenych firem z jedne jedine zeme (Nemecka). Pokud nejde treba o vladni ruske nebo iranske servery.
Pro ostatní, tazatel je člověk který má konspirační teorii, že veškerá internetová média, ale i různé společnosti, patří Němcům, a zjistil to na základě nějaké analýzy DNS provozu. Mám hypotézu, že nepochopil jak fungují CDN a je náhodou v místě kde CDN preferují jejich německé endpointy.Mýlíš se, nejsem konspirátor ale realista.
Koneckonců, může to napsat i tady do bloguCo může napsat i tady do blogu? Nemůže, ale rád by, důvody jsem uvedl výše. Ale zrovna o tobě jsem uvažoval, věř nevěř, s kooperací. Jen je ještě brzo.
Mýlíš se, nejsem konspirátor ale realista.Jednak to říkají všichni, jednak konspirační teorie nemusí být nutně nereálná ;)
Co může napsat i tady do blogu? Nemůže, ale rád by, důvody jsem uvedl výše.Tak to jsem je asi přehlédl. Vidím tam, že:
Tiskni
Sdílej: