Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Kernel: 5.4.0-131-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 9.4.0 Desktop: Cinnamon 5.2.7 wm: muffin dm: LightDM Distro: Linux Mint 20.3 Una. base: Ubuntu 20.04 focal.
Problém je v tom, že se mi k aktualizaci nabízí jen počasí (viz. příloha) a to již několik měsíců. Ani změna repozitářů nepomohla. Věděl by někdo co s tím?
sudo apt install -fjde ^^ o pripadne opravy nedokoncene instalace, ale POZOR, pokud si delal naposledy nejakou "prasarnu" muze ti to nabidnout pro "opravu" odinstalovat hromady balicku ktere potrebujes (snaha o vyhoveni nejake zavyslosti z te prasarny ktera je ale v konfliktu s necim co pozaduje zaklad systemu), takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgrade && sudo apt --purge autoremove && sudo apt clean
sudo apt install -f
mi nenajde ani jeden balíček k opravě. Vše se tváří v pořádku. A ano, nechci povyšovat systém, chci jen, aby mě začaly znovu chodit aktualizace systému.
takze pokud to napise ze bude resit vice nez 1 balicek, radeji to nepotvrzuj ale hod sem vystup...
Hlavně bacha na cinnamon-session
. To by se(s) po rebootu hodně divil.
sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
sudo apt update && sudo aptitude reinstall '~i'
Mint na 21 se aktualizuje speciálním aktualizátorem sudo apt update;sudo apt install mintupgrade;sudo mintupgrade
mintupgrade
se pouští bez sudo
.
Nedávno jsem dělal cistou instalaci na LM 21 občas mám nějaké to PPA tak mě nic jiného stejně nezbývalo.
Stačí jít do "Správa aktualizací" > "Upravit" > "Zdroje softwaru" a tam v "PPA repozitáře" a "Další repozitáře" odškrtnout přidané repozitáře. Nebo je v /etc/apt/sources.list zakomentovat, připadně v /etc/apt/sources.list.d/ smazat (soubory). Pak odnistaluješ ty programy a po upgradu ty repozitáře zase povolíš a programy vrátíš.
Tiskni
Sdílej: