abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Záloha internatové stránky

    3.10.2025 15:21 Fanda
    Záloha internatové stránky
    Přečteno: 1104×
    Ahoj. Prosím o radu. Jak si mohu zálohovat internatovou stránku pro offline použití včetně odkazů v rámci jednoho serveru? Jedná se o tuto stránku: https://vermaden.wordpress.com/ Děkuji

    Odpovědi

    3.10.2025 17:24 mikrom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    skus napriklad:
    httrack https://vermaden.wordpress.com
    4.10.2025 23:26 Want
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    A dej si bacha. I přes takovou statickou kopii lze ten web nabourat. Wordpress je děsný shit.
    6.10.2025 10:28 Fanda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    Díky oběma.
    6.10.2025 17:54 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    Ideální je tu statickou kopii hlídat přes git.
    7.10.2025 07:42 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    Ako?
    7.10.2025 10:04 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky

    Stalo se mi to loni v lednu. Mechanismus ti už zpětně přesně nepopíšu, i když bych to mohl zjistit, protože to mám komplet zabalené. Jde o web, který nespravuji ani průběžně nesleduji. V červnu 2023 jsem mu poskytnul azyl na svém privátním serveru. Byla to instalace z gitu a starý web se tam přidal pouze jako statická read-only kopie, takže mě dost nemile překvapilo, že přes statickou stránku z kopie původního wordpressu komusi podařilo uploadnout nežádoucí pluginy do instance wordpressu nového. Správce na údržbu webu prděl a já na to přišel zcela náhodou, v době kdy si útočník teprve chystal půdu. Veselo mi samozřejmě nebylo. Ale předtím, než jsem ho zaříznul, uvedl vše do původního stavu a udělal preventivní opatření, aby se to nezopakovalo, jsem sledoval co se kde děje – je to můj privátní server, takže mě nikdo nestresoval.

    A tak, když se mi zrovna předminulý týden stalo něco podobného u jiného stroje, jsem už věděl kam se dá dostat. Co jsem ale do minulého týdne nevěděl – a to bylo dost nepříjemné – že jsou pluginy wordpressu co umožňují přes infiltrovaný php kód nahodit jako kernelový proces stack, který nejde jednoduše zabít.

    7.10.2025 11:58 GeorgeWH | skóre: 42
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    Ok, cize to nebola staticka HTML stranka...
    7.10.2025 12:50 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Záloha internatové stránky
    Byla, ale zpětně už nemohu vyloučit to, zda-li se ta statická verze nestala cílem třeba proto, že byla v adresáři, do kterého se dalo něco zapsat. Je to už více než rok zpátky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.