Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na konkrétní HW zkuste kontaktovat mého kolegu z Hydronetu.
zeman zavinac hydronet tecka cz
Montuje, kupuje a programuje naše webkamery, poví vám zkušenosti. Ale dneska něco vylepšuje na Jizerce, tak nečekejte odpověď hned.
<OT>Mezi námi, jediná smysluplná ochrana chaty je nemít tam nic cenného.</OT>
cena za zabezpeceni jedne mistnosti se pak pohybuje od 10 tisic Kc vyseEhm... kompletní zabezpečení bytu 2+1 stojí 16 tis.
Až tě půjdu vykrást, tak o kameře asi vědět nebudu. Ale jako zloděj chalupář půjdu okolo 2h. Seš si jistý, že fotografie bude dostatečně ostrá, aby byl rozeznat obličej?
Od doby, kdy ti zapípá mobil, že si máš v poště prohlédnou obrázek, kdy na chalupě budou policajti? Brokovnici ovládanou přes servo tam asi mít nebudeš...
USB kamera je omezena max délkou kabelu. PC musí být blízko, tuším že do 8m. Co až budeš chtít kameru i na druhý konec chalupy?
Teď k SW. Myslím si, že dva stejné obrázky nebudou úplně stejné. Jakým programem je budeš porovnávat? Neumím si to představit.
Držím palce, také chci něco podobného. Až to postavíš, mohl by si sem popsat konečné řešení?
Nevsiml jsem si, ze by nekdo odbihal od tematu. Pokud nekomu reknu, ze ta rezava skodovka Vltavu nepreplave, tak jsem taky chytrak, co by mel radsi mlcet? Usetrene penize investujte do sousedky, co vam tu chalupu ohlida a nepremyslejte nad ptakovinami.
Zaznělo tu několik řešení, chtěl bych vás někoho poprosit, hoďte sem (link) obrázek, co "to" umí vyfotit. Jeden za dne a jeden za normálních zlodějských podmínek, tedy za noci.
Myslím si, že nebude dostatečně poznat obličej a policie s touto fotkou odmítne pracovat.
Jinak fandím bastlířským řešením, kde si člověk zimprovizuje zařízení za desítky tisíc, hlavně šité na míru, pro jeho konkrétní aplikaci.
Tiskni
Sdílej: