V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Abychom usnadnili nejrůznějším zájmovým skupinám v linuxové komunitě spolupráci, komunikaci a rozvoj dalších aktivit, nabízíme funkci skupin. Zde si mohou uživatelé do určité míry vytvořit vlastní malý portál, vydávat články, vést diskuze atd.
Zároveň chceme zamezit vzniku spousty nepoužívaných a zbytečných portálů, nelze si jej tedy nechat vytvořit automaticky. Pokud máte o subportál zájem, kontaktuje administrátory, kteří věc zváží.
Skupina se věnuje tomuto portálu z pohledu uživatelů i správců. Probírají se zde funkce abíčka, srazy, najdete zde nápovědu.
TODO
Ubuntu je komunitní operační systém na bázi Linuxu ideální na notebooky, stolní počítače i servery. Obsahuje všechny programy, které potřebujete - webový prohlížeč, software na tvorbu dokumentů, tabulek a prezentací, komunikačního klienta pro IM a mnoho dalšího.
Cílem Arch Linuxu je hardwarově nenáročný a snadno ovladatelný systém určený zejména pro uživatele, kteří již mají se systémem GNU/Linux zkušenosti. Neznamená to ale, že by ho nemohl zkusit začátečník.
Tato skupina se zabývá děním kolem otevřených mobilních platforem.
Skupina zaměřená na koordinaci a shromažďování informací prospěšných projektu Multiplatformní přístup pro datové schránky.
Místo pro shromažďování informací o překládání a lokalizaci. Motto: "The Babel fish," said The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy quietly, "is small, yellow and leech-like, and probably the oddest thing in the Universe. (The Hitch Hiker's Guide to the Galaxy, Douglas Adams)
Emulace herních konzolí, počítačů a jiných architektur.
Stránky pro komunikaci související s knihou Jádro systému Linux. Nechť slouží k všeobecné spokojenosti.
Skupina se točí kolem vývoje portálu www.abclinuxu.cz. Najdete zde informace, jak stáhnout zdrojové kódy, jak je zkompilovat, rozjet lokální kopii. Ve fóru můžete diskutovat nad implementačními problémy.
Skupina pro všechny uživatele hardwaru od firmy Apple.
Používání GNU/Linuxu a OSS programů ve veřejné správě, školách a na jiných podobných místech.
Vše o virtualizaci: KVM, Qemu, XEN, UML, ...
Debian je svobodný operační systém (OS) určený k provozu na mnoha různých typech počítačů. Operační systém se skládá ze základního programového vybavení a dalších nástrojů, kterých je k provozu počítače třeba. Vlastním základem OS je jádro. Jelikož Debian používá jádro Linux a většina základních systémových programů byla vytvořena v rámci projektu GNU, nese systém označení GNU/Linux.
Vítejte na stránkách ROFL! Nebo-li na stránkách široké rodiny opavských fandů Linuxu.