Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Konečně jsou tu dlouho slibované stránky, které mají sloužit pro komunikaci související s knihou Jádro systému Linux. Proč to trvalo tak dlouho? Čekalo se na dokončení implementace nových funkcí abíčka, které nyní umožňují správu speciálních sekcí, jako je tato. A proč jsou stránky právě zde, na abíčku? Protože je to místo, kde se setkává komunita (nerad tento termín používám, ale nenapadá mě teď lepší) okolo GNU/Linuxu, a kam se tedy přirozeně tyto stránky hodí. V neposlední řadě jsou právě zde i díky Leošově ochotě poskytnout k tomu potřebné zázemí, čímž mi odpadají veškeré starosti ohledně přípravy webu.
Co zde tedy najdete? Zatím toho moc není. Na wikistránkách je pár odkazů na recenze apod. a krátká sekce FAQ. Další obsah bude postupně přibývat (zejména informace o změnách v novějších verzích jádra, různé doplňkové informace, příklady atd.). Již nyní můžete pokládat dotazy do poradny, hlásit chyby nalezené v knize apod.
.Máme tu první nalezenou chybu v knize (konkrétně v příkladu) a první opravu ve formě zápisu na wikistránce Errata. Než budete zkoušet příklady z knihy, podívejte se prosím na uvedenou stránku.
První článek na první pohled není až tak úplně "jaderný". Bude se totiž týkat dvou souborových událostí, které lze sledovat prostřednictvím linuxově specifické technologie inotify. Dostávám totiž poměrně dost dotazů na to, jak vlastně tyto události fungují a kdy kterou použít.
| Poradna pro Kniha Jádro systému Linux | Stav | Reakcí |
Poslední
|
| psaní ovladače - DMA | 1 | 7.10.2009 22:57 | |
| Kniha v elektronické podobě | 10 | 14.7.2009 10:30 | |
| kapitola 13 | 1 | 9.3.2009 00:16 | |
| registrovanie a odregistrovanie zankovych suborov | 4 | 21.9.2008 20:22 |
Tiskni
Sdílej: