Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Chtěl bych se zeptat, zda se dá tato knihna sehnat v elektronické podobě (optimálně PDF).
Děkuji
chápu to, ovšem momentálně bych potřeboval knihu v digitální podobě, klidně anglickou verzi... osobně mě na cestě získání nezáleží
Pokud by jí někdo alespoň naskenoval, byl bych vděčný Momentálně se mě do rozpočtu koupě této knížky nevejde...
Díky, pokusím se to někde v Praze sehnat...
Můžeš zveřejnit/máš odhad, kolik se jich už prodalo?Mám přesná čísla (samozřejmě vždy se zpožděním), ale nemohu je zveřejnit, nedovoluje mi to smlouva.
Když jsi ji oznamoval, přišlo mi, že je zaměřená příliš úzce na malý český trh.Prodává se dobře, i díky pomoci abíčka a dalších odborných serverů, které se postaraly o propagaci. Navíc až tak úzce kniha zaměřená není, například aplikační programátor ji může také docela dost využít, vzhledem k části zaměřené na vnější rozhraní jádra.
Prodává se dobře, i díky pomoci abíčka a dalších odborných serverů, které se postaraly o propagaci. Navíc až tak úzce kniha zaměřená není, například aplikační programátor ji může také docela dost využít, vzhledem k části zaměřené na vnější rozhraní jádra.Tak to gratuluji k úspěchu.
Tiskni Sdílej: