Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Po open source ergonomickému trackballu (dnes Classic Trackball) a open source myši představila společnost Ploopy nový open source Nano Trackball (GitHub). Trackball bez tlačítek a kolečka. Pouze kulička.
Webový prohlížeč Brave lze vedle standardního prohlížení (Nové okno) a anonymního prohlížení (Nové soukromé okno) používat i pro anonymní prohlížení s využitím Toru (Nové soukromé okno přes Tor) a pro přistup k webům v doméně .onion. Nejnovější verze Brave řeší několik bezpečnostních chyb, kdy DNS dotazy místo do Toru směrovaly k poskytovateli DNS. Ten tak mohl zjistit, že uživatel chtěl přistupovat například k sejnfjrq6szgca7v.onion (debian.org).
Byla vydána nová verze 2021.1 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Kali Linux má nové webové stránky.
Multiplatformní open source počítačová hra Minetest byla vydána ve verzi 5.4.0. Přehled změn v changelogu. Jedná se o hru inspirovanou Minecraftem.
Byla vydána (Twitter) nová verze 3.18 svobodného multiplatformního geografického informačního systému QGIS (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify ve visuálním changelogu a také na YouTube.
Unity je uživatelské rozhraní dodávané jako výchozí v distribuci Ubuntu ve vydáních 11.04 až 17.04. Je založené na správci oken Compiz. Vyvíjela ho firma Canonical.
Původně vzniklo jako prostředí pro netbookovou edici Ubuntu 10.10. Poté se stalo výchozím prostředím namísto GNOME. Mezi vydáními 11.10 a 12.10 existovala také varianta Unity 2D, která využívala framework Qt; důvodem byl lepší výkon oproti obvyklému Unity na některých systémech.
Další variantou prostředí Unity byla varianta Unity Touch určená pro televizory a zařízení s dotykovým displejem (telefony, tablety, zábavní systémy v automobilech). Jedním z dalších cílů byla konvergence, možnost používat mobilní zařízení (např. smartphone) jako desktop při připojení příslušných periferií (klávesnice, myš, větší displej). Tento projekt byl v dubnu 2017 ukončen a Canonical při té příležitosti oznámil také ukončení vývoje prostředí Unity samotného. Ve vývoji Ubuntu Touch a Unity8 pokračuje komunita UBports.
Prostředí: | X Window System |
Licence: | GPL, LGPL |
Domovská stránka: | https://unity8.io/ (397×) |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: Tomáš Heger (geckon), 5.12.2010 11:20 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 10.11.2019 01:02 | Další přispěvatelé: AsciiWolf, Fluttershy, yay! | Historie změn | Zobrazeno: 4050×
Tiskni
Sdílej: