Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Multiplatformní, na C++ založená knihovna objektů a několik jednodušších nástrojů pro tvorbu aplikací s GUI. Je podobná Qt, ale na rozdíl od ní používá na detekci a obsluhu událostí propracovaný systém zpráv a jako metaobject compileru je využito preprocesoru jazyka C++. Fox toolkit je vyvíjen pro Linux (kde má své kořeny), a také např. pro platformy MS Windows, SUN Solaris, HP-UX, IBM-AIX a FreeBSD.
K dispozici je poměrně slušný výběr bázových objektů a hotových widgetů (okna, tlačítka, dialogy a jiné grafické prvky), které můžete rovnou použít ve své aplikaci, nebo z nich pomocí mechanismu dědičnosti vytvořit svůj vlastní widget, doplnit seznam zpráv, které třída widgetu „zná“, vytvořit pro ně obslužné handlery a poté již použít ve vašem projektu.
Mimo tvorby GUI tato knihovna nabízí moderní funkce, jako např.: GUI autoupdate systém, serializaci objektů, práci s I/O (včetně socketů a rour), zprávu výjimek, vláken, semafory a mutexy, časovače, drag and drop, OpenGl widgety, vlastní verzi registrů pro uchovávání převážně konfiguračních dat a jejich správu aplikací.
Určitou nevýhodou může být dokumentace jednotlivých tříd a prvků knihovny, která mírně pokulhává za aktuálním vývojem – snad se to časem spraví – nicméně samotný kód knihovny je relativně dobře komentovaný a přehledný, a tak se v něm chybějící informace dají dohledat bez problémů.
Prostředí: | X Window System |
Licence: | LGPL |
Domovská stránka: | http://www.fox-toolkit.org/ (240×) |
Adresa ke stažení: | http://www.fox-toolkit.org/download.html |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: D.A.Tiger, 21.10.2007 16:24 | Poslední úprava: Brilantní modř, 31.5.2020 23:19 | Další přispěvatelé: MaT, kozzi | Historie změn | Zobrazeno: 2037×
Tiskni
Sdílej: