OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
zdravím,
jen jsem se chtěl ujistit, že jsme "to" našel v podstatě dobře.
V dokumentaci jsem se dočetl, že prostředí verbatim se nesmí vyskytovat jako agrument v žádném dalším příkazu. Chápu to to tak, že když se mi "objeví" toto prostředí v souboru, který poté pomocí input(soubor) zahrnu do projektu, tak je to přesně to, co se nesmí??
Exituje nějaké prostředí pro doslovnou sazbu textu, které nezahrnuje/nevychází z verbatim prostředí a tudíž by šlo použít v příkazu input (soubor)? Jediné, co se vzdáleně podobá je prostředí alltt, ale to není to pravé ořechové. Ostatní (moreverb, fancyvrb, vrb, ...) bohužel mají jako základ právě verbatim....
Protože, jakmile provedu výše popsané, při překladu mi to vrátí chybu::
Paragraph ended before \next was complete
diky
Viděl bych to spíš na nějaký špatně ukončený jiný příkaz, protože pokud mě pamět neklame, v diplomce jsem verbatim používal a v hlavním souboru bylo jen vkládání souborů s jednotlivými kapitolami.
Zkus obsah vkládaného souboru nakopírovat do souboru, ve kterém je teď vložený přes input, jestli chyba přetrvá.
Souhlasím, chyba bude pravděpodobně někde jinde. Prostředí verbatim
se klidně může vyskytovat v souboru vkládaném pomocí input.
No,
možná asi jo. Nejsm si ale zcela jist, jestli je právě tohle. Protože, když jsem "vyměnil" (či jak to nazvat) balíček verbatim za balíček listings, tak popisované potíže v podstatě zmizely.
Dosáhnul jsem přesne toho, čeho jsem se původně poptával. A žádné změny s "syntaxi závorkování" jsem neměnil.
Jediné, co jsem se ještě dopídil bylo, že balíček verbatim je považován za "fragile", takže může mít vliv i to, že někde v závorkování je nevhodně umítěný znak nové řádky, či něco podobného. obdobnou zkušenost mám s balíčkem ifthenelse. Pokud bylo závorkování logicky dobře, ale formálně se mezi některými závorkami vyskytoval zna nové řádky, dokázalo to dělat takové divy...
BTW, díky za pomoc.
Tiskni
Sdílej: