Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »zdravím,
jen jsem se chtěl ujistit, že jsme "to" našel v podstatě dobře.
V dokumentaci jsem se dočetl, že prostředí verbatim se nesmí vyskytovat jako agrument v žádném dalším příkazu. Chápu to to tak, že když se mi "objeví" toto prostředí v souboru, který poté pomocí input(soubor) zahrnu do projektu, tak je to přesně to, co se nesmí??
Exituje nějaké prostředí pro doslovnou sazbu textu, které nezahrnuje/nevychází z verbatim prostředí a tudíž by šlo použít v příkazu input (soubor)? Jediné, co se vzdáleně podobá je prostředí alltt, ale to není to pravé ořechové. Ostatní (moreverb, fancyvrb, vrb, ...) bohužel mají jako základ právě verbatim....
Protože, jakmile provedu výše popsané, při překladu mi to vrátí chybu::
Paragraph ended before \next was complete
diky
Viděl bych to spíš na nějaký špatně ukončený jiný příkaz, protože pokud mě pamět neklame, v diplomce jsem verbatim používal a v hlavním souboru bylo jen vkládání souborů s jednotlivými kapitolami.
Zkus obsah vkládaného souboru nakopírovat do souboru, ve kterém je teď vložený přes input, jestli chyba přetrvá.
Souhlasím, chyba bude pravděpodobně někde jinde. Prostředí verbatim
se klidně může vyskytovat v souboru vkládaném pomocí input.
No,
možná asi jo. Nejsm si ale zcela jist, jestli je právě tohle. Protože, když jsem "vyměnil" (či jak to nazvat) balíček verbatim za balíček listings, tak popisované potíže v podstatě zmizely.
Dosáhnul jsem přesne toho, čeho jsem se původně poptával. A žádné změny s "syntaxi závorkování" jsem neměnil.
Jediné, co jsem se ještě dopídil bylo, že balíček verbatim je považován za "fragile", takže může mít vliv i to, že někde v závorkování je nevhodně umítěný znak nové řádky, či něco podobného. obdobnou zkušenost mám s balíčkem ifthenelse. Pokud bylo závorkování logicky dobře, ale formálně se mezi některými závorkami vyskytoval zna nové řádky, dokázalo to dělat takové divy...
BTW, díky za pomoc.
Tiskni Sdílej: