Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
zdravím,
jen jsem se chtěl ujistit, že jsme "to" našel v podstatě dobře.
V dokumentaci jsem se dočetl, že prostředí verbatim se nesmí vyskytovat jako agrument v žádném dalším příkazu. Chápu to to tak, že když se mi "objeví" toto prostředí v souboru, který poté pomocí input(soubor) zahrnu do projektu, tak je to přesně to, co se nesmí??
Exituje nějaké prostředí pro doslovnou sazbu textu, které nezahrnuje/nevychází z verbatim prostředí a tudíž by šlo použít v příkazu input (soubor)? Jediné, co se vzdáleně podobá je prostředí alltt, ale to není to pravé ořechové. Ostatní (moreverb, fancyvrb, vrb, ...) bohužel mají jako základ právě verbatim....
Protože, jakmile provedu výše popsané, při překladu mi to vrátí chybu::
Paragraph ended before \next was complete
diky
Viděl bych to spíš na nějaký špatně ukončený jiný příkaz, protože pokud mě pamět neklame, v diplomce jsem verbatim používal a v hlavním souboru bylo jen vkládání souborů s jednotlivými kapitolami.
Zkus obsah vkládaného souboru nakopírovat do souboru, ve kterém je teď vložený přes input, jestli chyba přetrvá.
Souhlasím, chyba bude pravděpodobně někde jinde. Prostředí verbatim
se klidně může vyskytovat v souboru vkládaném pomocí input.
No,
možná asi jo. Nejsm si ale zcela jist, jestli je právě tohle. Protože, když jsem "vyměnil" (či jak to nazvat) balíček verbatim za balíček listings, tak popisované potíže v podstatě zmizely.
Dosáhnul jsem přesne toho, čeho jsem se původně poptával. A žádné změny s "syntaxi závorkování" jsem neměnil.
Jediné, co jsem se ještě dopídil bylo, že balíček verbatim je považován za "fragile", takže může mít vliv i to, že někde v závorkování je nevhodně umítěný znak nové řádky, či něco podobného. obdobnou zkušenost mám s balíčkem ifthenelse. Pokud bylo závorkování logicky dobře, ale formálně se mezi některými závorkami vyskytoval zna nové řádky, dokázalo to dělat takové divy...
BTW, díky za pomoc.
Tiskni Sdílej: