Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
zdravím,
jen jsem se chtěl ujistit, že jsme "to" našel v podstatě dobře.
V dokumentaci jsem se dočetl, že prostředí verbatim se nesmí vyskytovat jako agrument v žádném dalším příkazu. Chápu to to tak, že když se mi "objeví" toto prostředí v souboru, který poté pomocí input(soubor) zahrnu do projektu, tak je to přesně to, co se nesmí??
Exituje nějaké prostředí pro doslovnou sazbu textu, které nezahrnuje/nevychází z verbatim prostředí a tudíž by šlo použít v příkazu input (soubor)? Jediné, co se vzdáleně podobá je prostředí alltt, ale to není to pravé ořechové. Ostatní (moreverb, fancyvrb, vrb, ...) bohužel mají jako základ právě verbatim....
Protože, jakmile provedu výše popsané, při překladu mi to vrátí chybu::
Paragraph ended before \next was complete
diky
Viděl bych to spíš na nějaký špatně ukončený jiný příkaz, protože pokud mě pamět neklame, v diplomce jsem verbatim používal a v hlavním souboru bylo jen vkládání souborů s jednotlivými kapitolami.
Zkus obsah vkládaného souboru nakopírovat do souboru, ve kterém je teď vložený přes input, jestli chyba přetrvá.
Souhlasím, chyba bude pravděpodobně někde jinde. Prostředí verbatim
se klidně může vyskytovat v souboru vkládaném pomocí input.
No,
možná asi jo. Nejsm si ale zcela jist, jestli je právě tohle. Protože, když jsem "vyměnil" (či jak to nazvat) balíček verbatim za balíček listings, tak popisované potíže v podstatě zmizely.
Dosáhnul jsem přesne toho, čeho jsem se původně poptával. A žádné změny s "syntaxi závorkování" jsem neměnil.
Jediné, co jsem se ještě dopídil bylo, že balíček verbatim je považován za "fragile", takže může mít vliv i to, že někde v závorkování je nevhodně umítěný znak nové řádky, či něco podobného. obdobnou zkušenost mám s balíčkem ifthenelse. Pokud bylo závorkování logicky dobře, ale formálně se mezi některými závorkami vyskytoval zna nové řádky, dokázalo to dělat takové divy...
BTW, díky za pomoc.
Tiskni
Sdílej: