Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Ahoj, nevim si rady s takovou drobnosti a to ze dostavam od latexu warningovou hlasku: Overfull \hbox (1.7323pt too wide) in paragraph at lines 232--233
a to i na odstavec "cisteho", zalamujiciho-se textu, pritom vetsina odstavcu se mi zalamuje spravne, pouzivaji stejny font a nejsou v nich vlozeny zadne graficke prvky, ci zvyrazneni, presto u nekterych dojde k presahu pres okraje stranky
no to je normální, že ne všechny odstavce se povedou úplně optimálně a správně zalomit, i když je v nich "jen" text. řešením může být dodefinování jiného dělení slov pomocí \- nebo na to existuje myslím příkaz \hyphen, nebo změna odstavcové struktury (třeba dva odstavce spojit do jednoho, aby se "udělalo místo"), a pokud si s tím latex ani tak neporadí, pak to lze buď ignorovat, pokud to vypadá ještě únosně, nebo tam napsat něco jiného, co se zalomí správně, někdy stačí i nepatrná úprava
diky, to jsem potreboval
Většinou to ale bývá proto, že si latex neví rady s dělením nějakého problematického slova.
Nekdy pomuze nastavit pro dany odstavec kladnou hodnotu emergencystretch a mezislovni mezery se budou vic roztahovat.
Taky by se mohla hodit informace, ze tyhle warningy jdou potlacit nastavenim tolerance. Staci napsat treba "\tolerance = 1000", coz zpusobi, ze radky s badness pod tisic nebudou vyhazovat warning. Standardni hodnota tolerance je myslim 200.
Hmm, což je v podstatě to, co jsem napsal o něco výše. Akorát tento výklad je nepřesný. Hodnota \tolerance
totiž definuje jak moc bude algoritmus řádkového zlomu tolerovat různé "nedokonalosti" vznikajícího textu. Jednou z nich je například nadměrné roztahování mezer. Tak asi tak.
Tiskni
Sdílej: