Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Řešení dotazu:
ff
, tak se dájí odstranit pomocí {f}f
pdflatex
), tak vypadá naprosto standardně,
slitek tam nikde není
\usepackage[T1]{fontenc}
mění font na Times New roman, mohl bych se tedy zeptat, jak se správně změní font?
%Dokument pro XeLaTeX, překlad pomocí XeLaTeX \documentclass[titlepage,a4paper,twoside,11pt,usenames,dvipsnames]{article} %XeLaTeXové věci a fonty \usepackage{fontspec,xltxtra,xunicode} \defaultfontfeatures{Scale=MatchLowercase} \setromanfont[Mapping=tex-text]{Linux Libertine O} \setsansfont[Mapping=tex-text]{Linux Biolinum O} \setmonofont[Mapping=tex-text]{Linux Libertine Mono O} %Pro správné dělení českých slov \usepackage{polyglossia} \setdefaultlanguage{czech} \setotherlanguage{english} %České uvozovky buď přímo nebo jako ,,uvozovky`` %Některé speciální znaky \usepackage{textcomp} % Url \usepackage{url} \def\UrlFont{\ttfamily\slshape} %Vkládání obrázků \usepackage{graphicx} %Barvy pro hyperref \usepackage{color} % Hyperref pro odkazy v PDF a URL \usepackage{hyperref} % Hyperref a PDF nastavení \hypersetup{ pdftitle={Titulek}, % title TODO: set title and author pdfauthor={Autor}, % author colorlinks=true, % false: boxed links; true: colored links linkcolor=RoyalBlue, % color of internal links citecolor=RoyalBlue, % color of links to bibliography filecolor=RoyalBlue, % color of file links urlcolor=RoyalBlue % color of external links } %Nadpisy, záhlaví a zápatí \usepackage[pagestyles]{titlesec} %Nadpisy bezpatkovým písmem \titleformat{\part}[display]{\filright}{\Large\sffamily Část\ \thepart}{0.25em}{\bfseries\sffamily\huge\upshape} \titleformat{\section}[block]{\sffamily\Large\bfseries}{\thesection}{1em}{\Large} \titleformat{\subsection}[block]{\sffamily\large\bfseries}{\thesubsection}{1em}{\large} \titleformat{\subsubsection}[block]{\sffamily\normalsize\bfseries}{\thesubsubsection}{1em}{\normalsize} %\widenhead{6pc}{0pc} \renewpagestyle{plain}{} \newpagestyle{special}[\sffamily]{ \setfoot[\usepage][][] {}{}{\usepage}} \newpagestyle{main}[\sffamily]{ \headrule \sethead[\scshape Část\ \thepart.\ \parttitle\ ][][] {}{}{\upshape \thesection.\ \sectiontitle} \setfoot[\usepage][][] {}{}{\usepage}} \pagestyle{plain}
Times New Roman
není free font, tak buď použít Nimbus Roman No9 L
, který je podobný, nebo XeLaTex a \setallmainfonts
Tiskni
Sdílej: