Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Založena: | 19. 8. 2008 |
Členů: | 40 |
Článků: | 0 |
Wiki stránek: | 1 |
Dotazů: | 49 |
Akcí: | 0 |
Čtenost: | 19 % |
Skóre: | 21 |
Aká verzia distribúcie tam je ? Otvor si terminal a tam daj príkaz dmesg
a daj to sem ako prílohu.
Vieš popísať kde sa to stalo v akom programe alebo zložke ? Podľa toho výpisu nemôže najsť modul zvukovej karty. Daj do terminálu príkaz lspci -vv
.
sudo apt-get update sudo apt-get install pulseaudioPokud tohle projde, můžete nainstalovat moduly Pulseaudio, které nejspíš se s odebránim Pulseaudia odinstalovaly také (nekontroloval jsem závislosti, možná to tak není). V Ubuntu 12.04 jsou standardně nainstalované tyto:
pulseaudio-module-x11 pulseaudio-module-gconf pulseaudio-module-bluetooth pulseaudio-utilsPokud se tohle podaří a Pulseaudio se nainstaluje, můžeme řešit, co dál.
apt-get clean apt-get purgePotom
apt-get updateA potom bych zkusil buď
apt-get install pulseaudio
nebo (krajní řešení) kompletně reinstalovat všechny baličky, třeba podle návodu tady.
apt-get -f install- coz by melo dokoncit/opravit predesly nedokonceny/pokazeny instalace a doinstalovat zavislosti.
Dala jsem to s koncovkou .doc tak snad to půjde otevřít.Příště prosím nepřidávat žádné přípony.
V prvé řadě bude nejspíš potřeba přeinstalovat (nebo alespoň dát nějak do pořádku) balíček s kernelem. Ať už je PulseAudio funkční nebo ne, nemůže nic dělat, protože tento problém je (navíc také) o vrstvu níž. Nepodařilo se totiž zprovoznit ALSA driver zvukové karty. Důvodem může být, že používáš kernel, jehož verze se neshoduje s kernelovými moduly, které máš nainstalované.
Pro začátek (čistě pro přesnější diagnostiku problému) by mohlo pomoct zkusit v bootloaderu zvolit starší (záložní) kernel, který u většiny distribucí zůstává i po aktualizaci ještě nějakou dobu nainstalovaný. Pokud by s tímto kernelem zvuk fungoval, dává to aspoň o kousíček víc informací o podstatě problému. Vzhledem k podivným hláškám od manažera balíčků bude ovšem situace nejspíš složitější.
Jestliže balíčkovací systém hlásí nějakou nekonzistenci, mohlo k ní dojít například hrubým zásahem do jeho metadat, nečekaným vypnutím během aktualizace a tak podobně. Aby tohle člověk dokázal ručně opravit, musí podrobně rozumět principům fungování konkrétního balíčkovacího systému. Na to neexistuje nějaká jednoduchá rada ve formě konkrétního postupu. Spíš bych doporučoval pokusit se zjistit, z jaké příčiny problém mohl vzniknout (neobvyklý zásah do nějakých souborů, násilné spuštění několika instancí manažera balíčků naráz atd. atp.) a jak mu tedy v budoucnu předcházet.
Další možností je dát SSH přístup k tomu stroji někomu, kdo se v příslušné distribuci vyzná a mohl by se pokusit problém opravit.
Poslední možnost je zkrátka zachovat adresář /home, zazálohovat si případné změny v /etc a zbytek systému přeinstalovat. To lze zařídit poměrně snadno a rychle pomocí vhodného Live CD (nebo zkrátka instalačního CD) příslušné distribuce, ale opět na to neexistuje nějaký univerzální návod.
P. S. Pěkně prosím, .doc
už ne. Výpis z dmesg je prostý text právě proto, aby se dal někam poslat jako prostý text.
Otvor si terminal a zadaj tieto príkazy :
cd /var/log
dir -la
- hladaj priečinok s názvom apt. Ak áno pokračuj ďalej.cd apt
dir -la
- hladaj súbory term.log a history.log. Ak ich tam máš tak ich sem daj. Tieto súbory sú záznamy o inštalácii a odinštalácii jednotlivých súčasti.
Tiskni
Sdílej: