Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Zjistil jsem, ze kdyz dam elementu input atribut disabled, tak se tak sice chova, ale nezmeni svuj vzhled. Je to dost matouci. Overil jsem si, ze je to zpusobeno nasimi styly, ale tam jsem nenasel nic podezrelo. Treba neco napadne vas.
<html><head> <link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://www.abclinuxu.cz/styles.css"></head> <body> <form> <input type="submit" id="submitButton" value="submit" disabled="true" /> </form> </body></html>
input, select, textarea, .button, .editTags { background-color: #EEEEEE; color: black; }vyhodit alebo pridat input:disabled
disabled="disabled"
, ale toto je cutnpaste z nějakého cizího příkladu, navíc to fungovalo. Specku jsem nestudoval.
disabled
bez hodnoty (t.j. aj disabled="false"
bude disabled). V XHTML je to definované ako disabled="disabled"
.
<input type="text" disabled="disabled" ... />A pak v CSS:
input[disabled="disabled"] { }Ale stejně si myslím, že by to mělo fungovat snad bez stylu. To na to nemá mít vliv, pokud je upraven styl pro
input
, aby to ovlivnilo i disabled.
input[disabled]
, který už funguje ve všech důležitých prohlížečích (nefunguje v MSIE 5.5), nebo generovat vedle atributu disabled
do kódu ještě nějakou třídu a styl navázat na ni. Ale použil bych to CSS3, na MSIE 5.5 bych se už vykašlal, zvlášť když jde o takovouhle prkotinu.
Tiskni Sdílej: