Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Po nasazení HiICQ transportu na Jabbim.cz se nejen správci ostatních serverů ptali, jestli bude HiICQ-t pod GPL. Jan Kaluža, autor transportu, získal projekt v rámci GSoC libpurple XMPP transport, což je univerzální transport do sítí podporovaných knihovnou libpurple, jádrem klienta Pidgin. XMPP komunita tím získá skvělý nástroj podporující migraci uživatelů z konkurenčních sítí.
Tiskni
Sdílej:
Je/bude mozne tento transport vyuzivat v OpenFire?
Pokud Openfire umožní připojení externí komponenty, tak ano.
Pokud to umí, tak se nic implementovat nemusí. Zbytek zařídí externí komponenta.
+1 OpenFire podporuje jak svoje (javové) komponenty, tak standardní jabberovské komponenty.
Kéž by to bylo natolik funkční, abych tam fungoval Facebook transport, neomezeně jabber učtu pod jedním učtem, to samý u groupwise,msn,aol/icq, no prostě co všechno Pidgin/libpurple nabízí.
Pak by ty peníze za VIP začaly dávat doopravdy smysl a klidně bych jim tam poslal trojnásobek :)