V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Společnost LG představila all-in-one počítač 38CK900G-B s oficiální podporou Ubuntu. Dle LG se jedná o "Curved UltraWide Thin Client Monitor". Zakřivený IPS displej má velikost 37,5 palců, poměr stran 21:9 a rozlišení 3840x1600. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 3, 8 GB DDR4 a 128GB SSD. Cena zatím nebyla stanovena.
Tiskni
Sdílej:
oči (ani hlava) nejsou statické
Ja by som rozhodne zobral radšej menší stôl a mal možnosť prepnúť obsah "alt-tab", lenže to fyzicky nie je akosi možné.
Áno, to sa dá, dokonca je to podstatne výhodnejšie než mať veľký neuprataný stôl po ktorom sa stále musím presúvať. V každom prípade radšej by som zmáčkol alt+tab a mal stôl pripravený na iný hardvérový projet, ale tak jednoduché to nie je a nejakú tú pol hodinku na výmenu vecí na stole potrebujem.
Neviem koľko to vydrží ale myslím, že k dlhej funkčnosti je nutné veľmi dobré chladenie. Ďalšia vec je koľko bude podpora od výrobcu. Hlavne firmvér pre jednotlivé komponenty.
Osobne nepreferujem zariadenia type All in one.
Jasne. Len či to užívateľ bude vedieť kde umiestniť. Často bývaju aj iné zariadenia zastavané do priestorov s slabím vetraním.