Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Martin Bekkelund na blogu publikoval recentní zkušenost ženy, které Amazon kompletně zablokoval přístup k jejímu účtu včetně knih zakoupených pro Kindle (samozřejmě s DRM) — bez udání důvodu. Podobnou zkušenost má např. jeden redditor (viz celou diskuzi).
Tiskni
Sdílej:
No, to slovo ale existuje, opravdu to není jen nějaký autorův paskvil.a? když ti vrazím facku, můžu se vymlouvat, že já jsem fackování nevynalezl?
No, to slovo ale existuje, opravdu to není jen nějaký autorův paskvil. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/recentni, http://cs.wikipedia.org/wiki/Recentn%C3%AD_organismusTo je sice pravda, ale používá se jen v odborných kruzích pro biologické druhy. Tady to nemá co dělat, a co hůř, chudák autor vypadá blbě, když to napíše.
To je sice pravda, ale používá se jen v odborných kruzích pro biologické druhy.
Vím o alespoň jednom člověku (různém ode mě), který to používá celkem běžně i mimo odborné kruhy. Pravda, je to biolog. A nakazil mě, dacan! ^-^
chudák autor vypadá blbě, když to napíše.
Potom mi väčšie zlo ako DRM príde skôr možnosť, že sa ti niekto môže len tak hrabať v "tvojom" obsahu...+1000 Možná je chyba přímo na straně té čtečky, že vůbec něco takového někomu z venčí umožní. Nicméně DRM je pořád svinstvo. Jenže a se potom nedivý že jim lidé pirátí (a to se netýká jen e-knich, ale v podstatě všech multimédií). Na jednu stranu brečí, kolik, že jim piráti ukradnou ze zisku a na druhou stranu pro jeho zvyšování jsou ochotni stále více omezovat své vlastní zákazníky a přihazovat ceny.
kindle se při připojení k síti synchronizuje s Amazonem.AFAIK, jenom kdyz je v kindlu nastavenej ucet. Ja si ve svem starem kindle nastavil fake ucet, protoze bez uctu nefunguji jiste veci... a myslim ze od amazonu uz nic nekoupim. Jsou stejne vych***a korporace jako vsechy megakorporace.
recentní je jasnej počeštěnej paskvil z angličtiny
Myslíš latinské recens, recent-, nebo francouzské récent?
fakt bylo nutný to debilní slovo použít?
Ale nééé!