Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »ESET publikoval analýzu Bootkitty, tj. prvního UEFI bootkitu pro Linux.
Tiskni
Sdílej:
Ptal jsem se, k čemu je to dobré, ne co to je.
Chápu, že ESET hledá cestičky jak vsugerovat vystrašeným CEO, že v suchu a bezpečí budou jen se zakoupenými produkty fy. ESET. Ale nechápu jakým způsobem by mohl tohle někdo vpašovat na stroje, co rebootují jednou, maximálně dvakrát za uherský rok.
ktere maji skoro vsude
Myslím si, že existuje řada jednodušších cest jak se k informacím dostat, než je zrovna tahle.
Přístup do RAM. Ok. Ale k čemu patří zrovna tenhle kus RAM? Přístup na disky. Ok. Ale na co, když se s nimi nepracuje? Přístup na UEFI. Ok. Ale na co UEFI? Na serveru?
Ok. Je možné infikovat UEFI desktopových strojů, jenže to má pouze jediný úkol – stáhnout přes PXE zavaděč. Teoreticky ho lze infikovat, jenomže jádra a ramdisky už jsou jinde a crypto, když je tahá na lokální keš pracuje s kontrolním součty, takže by infikované jádro nahradilo to správné jen stěží – stroj by zůstal viset v ramdisku.
8-D Na klíčových strojích používám stejný model a u zbytku je to fuk. Viz výše.
Pro osobu tvého formátu je bezpečné pouze jediné místo – v prdeli.
RealJ je blbý jak necky, protože nechápe jaký je rozdíl mezi slovy může, chce a musí.
Žije v realitě, kde si bez řidičku neprdne, proto je pro něj neuchopitelná skutečnost, že existují lidé co o tenhle skill nestojí. Nebo má snad RealJ pilotní průkaz, nebo kapitánské zkoušky, jako mí kolegové, že tak blbě žvaní?
A nesere te to?
A proč by mělo? Lítání mě nebere a z touhy se plavit po mořích jsem vyrostl. A jsou věci, které pro změnu neumí oni, protože necítí potřebu je umět. To jenom brouk Pytlík jako ty si myslí, že všichni ostatní mají stejné touhy a zájmy.
Mohl bys prozradit k čemu je ti stroj, který ti nenastartuje?
Chápu, že zablešený stroj není žádná výhra, ale dává ti alespoň nějakou šanci s tím něco udělat a pořád je to lepší, než řešit jak se na ten stroj dostat fyzicky. Někdy to dokonce ani není reálné. A obzvláště mi přijde humorné řešit otázku zabezpečení u strojů co mají zastaralé IMPI
Stroj na kterém skladuji doma svoje data žádné IPMI nemá. Zato má problém – moc disků a stará deska. Už jsem to tu jednou zmiňoval. Po každém restartu se přehodí pořadí disků, takže zůstane po restartu viset v ramdisku. Je to velká bedna k níž je připojen pouze malý monitor, abych viděl co se zrovna děje. Klávesnici to nemá, protože jsou nějak nakopnutá USB a jádro během zavádění při tom končilo panikou, kterou bylo nutné řešit fyzickým zásahem. Proto se mi tedy v ramdisku spouští dropbear, abych to mohl řešit vzdáleně i bez fyzické klávesnice.