Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Podle serveru AndroLib překonal počet aplikací v Google Market hranici sta tisíc aplikací. Do tohoto čísla jsou ovšem započítány i neaktivní aplikace, těch aktivních je asi 83000. I tak ale jde o výrazný vzestup proti 16000 aplikacím v prosinci minulého roku. AndroLib dále nabízí i další zajímavé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
1) hnusné a nepoužitelné UI (žádné paddingy, hnusné barvy, moc malé písmo dalších milion věcí)
2) malá funkčnost (např. aplikace, které obsahují pouze orázek/text)
App Store je na tom mnohem líp, protože autoři aplikací nebudou investovat čas do vývoje a platit Applu poplatek, jenom aby pak zjistili, že jejich aplikace "Citáty Woody Allena" nebyla schválena kvůli hnusnému rozhraní a nízké funkcionalitě.
Cydia je legální dle úřadu USA. Stále jenom ignoruje Apple. Prozatím musíme mít takové štěstí aby iPhone ,,nekolaboval" tak máme po záruce když je tam Jailbreak. To jo. Pokud uděláme RESTORE tak žádnej problém nebude.
Nelíbí se mi jak Apple ignoruje třeba licenci GNU GPL protože s tím Apple dělá problémy. Hra Frozen-Bubble koupíš asi 2doláčů. Kteří musí dodržet tuto licenci. Takže GNU GPL musíme zapomenout. Změnit vzhled bohužel nemůžu. Chci přidávat zdroje - nemůžu. Naproti iPhone se mi stále vyhovuje když jsou tam spousta her a taky hlavně že podporuje App Store v Češtině.
Programy v App Store jsou dobré programy třeba Twitbird PRO, Facebook, IM+ apod... Některé aplikace tam ještě nevím co mám z hlavy. Což bych musel podívat na mém iPhone. Na androlib.com jsem prohledával ale tak nenašel všechna alternativní programy. Což je problém.