Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 15 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Tiskni
Sdílej:
ono to dnes jeste nekoho zajima?
Ano.
moda je jinde..
Móda?
Podpora 4K byla špatná v 8, ale v těch nových verzích je to v pohodě. Co se týče Eclipse a IDEA, tak jsem na různých projektech používal všechny tři tyto prostředí a nakonec jsem se zase vrátil k Netbeans. Co se týče Antu/Mavenu, Nebeans podporují různé typy projektů, dlouho byl Ant výchozí, ale už v té době byla podpora Mavenu výborná a dodnes mi přijde lepší než v jiných IDE – co vídám u kolegů s IntelliJ, tak s tím dost bojují – ty Mavení projekty se jim každou chvíli rozbíjí, protože Idea si asi drží nějaký svůj model projektu, který se rozsynchronizuje s tím Mavením, a pak to nevidí knihovny, nejde spustit atd.
Na Eclipse byly dobré některé pluginy a funkce, svého času do toho hodně investovala IBM, ale to GUI bylo prostě hnusné a nepracovalo se v tom úplně dobře. IDEA má zase asi nejlepší GUI, jinak mne to moc nepřesvědčilo a jak jsem říkal, zase jsem se vrátil k Netbeans. Na těch mne tedy zase štvalo, jak to bylo dlouho rozvrtané po přechodu pod Apache a řada věcí chyběla. Takže jsem dlouho používal verzi 8 a vlastně ji tu pořád mám souběžně s novějšími. Teď po letech se to ale konečně dává dohromady…
Na Eclipse byly dobré některé pluginy a funkce, svého času do toho hodně investovala IBM, ale to GUI bylo prostě hnusné a nepracovalo se v tom úplně dobře. IDEA má zase asi nejlepší GUI, jinak mne to moc nepřesvědčilo a jak jsem říkal, zase jsem se vrátil k Netbeans. Na těch mne tedy zase štvalo, jak to bylo dlouho rozvrtané po přechodu pod Apache a řada věcí chyběla. Takže jsem dlouho používal verzi 8 a vlastně ji tu pořád mám souběžně s novějšími. Teď po letech se to ale konečně dává dohromady…Mne zase ovladani Eclipse prijde intuitivnejsi a ten vzhled si nemaji s NB co vycitat. Kdy jsem byl NetBeans ochoten vzit na milost, byla podpora J(2)EE, ktera opravdu fungovala. V Eclipse s tim byly porad nejake problemy a JBoss Studio na tom nebylo o moc lip. No, a pak to elegantne rozbili pri prechodu NetBeans pod Apache Foundation. :-/