Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
V pátek a v sobotu 7. a 8. října proběhl v sídle Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze Hackathon veřejné správy 4.0. Sešly se zde více než dvě desítky programátorů, kteří měli za úkol během 24 hodin vytvořit na základě otevřených dat veřejné správy prototypy nových aplikací užitečných pro širokou veřejnost. Z vytvořených aplikací byla jako nejlepší vybrána Mapublika řešící problém vizualizace dat.
Tiskni
Sdílej:
Je to i Váš stát, pojďte ho zlepšit!Inými slovami, my ho chceme riadiť, ale nevieme poriadne ako, tak to urobte za nás, my sa tým potom budeme chváliť... Prípadne, Váš nápad okopírujeme a poriadne sa na ňom nabalíme...
Prípadne, Váš nápad okopírujeme a poriadne sa na ňom nabalíme...Lidi, co maji nejaky napad jsou miliony. Lidi, co maji zivotaschopny napad je zlomek. Lidi, co maji zivotaschopny napad a jsou schopni jej zrealizovat vcetne vsech veci okolo (odladeni, testovani, skalovani, integrace, podpora, marketing, pravni kryti, ...) je naproste minimum. Ono se to nezda, ale i kdyz ma clovek nejaky uzasny produkt, ktery zacharni svet, tak dostat jej do podoby, aby se na nem dalo vydelavat nebo pouzivat ve statni spravne, je obrovsky kus prace, ktera obvykle prilis nesouvisi s programovanim. Coz me vede k otazce, uz nekdy z nejakych takovych hackathonu vylezlo neco kloudneho? Jedna vec je slepit narychlo prototyp a druha vec je mravenci prace, kdy je potreba produkt dotahnout do konce. Ty aplikace, co tu vznikly jsou ve skutecnosti naprosto banalni a nejak nevidim jejich prinosnost.