V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jak na automatizaci deploymentu pomocí Capistrano 3 se můžete dočíst v článku od Jana Smitka "Capistrano 3: automatizovaný deployment Nette aplikací". Článek je zaměřen na deployment Nette aplikací, ale principy lze samozřejmě použít i jinde.
Tiskni
Sdílej:
Ale bylo – minimálně v době, kdy nahrazovalo živelně psané CGI skripty.
Já to taky osobně nepamatuji, začínal jsem někdy kolem PHP 4, ale sem tam jsem nějaké ty CGI skripty za život potkal.
Problém je, že pak pořádně nevíš, co je kde nasazené, co je verzované a jestli si nepřepisuješ nějakou užitečnou opravu a nezanášíš tam znovu nějakou chybu… A když se vyvíjí v týmu, tyhle problémy se ještě násobí.
(ale neříkám, že jsem takhle taky nevyvíjel
Tento typ editace přece nevylučuje verzování.
Můžeš to pak (nebo i před tím) ručně zaverzovat, ale nemáš nad tím pořádně kontrolu, je to velmi náchylné k chybám.
Správný postup je: vyvíjet, verzovat, vytvořit balíček, ten otestovat a pokud prošel testy, prohlásit ho za verzi k vydání (tzn. vydáváš přesně totéž, co je zaverzované a otestované, nemůže tam nic přebývat nebo chybět).
Trochu mi ty systémy - pustím příkaz, který natahá spoustu věcí z webu, o kterých nic netušímVýstižné… taky je mi tenhle přístup proti srsti.