Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
V říjnu 2013 byly spuštěny dvě kampaně s cílem získat peníze na bezpečnostní audit TrueCryptu (zprávička). Peníze se povedlo vybrat a v dubnu 2014 byla dokončena první fáze bezpečnostního auditu (zprávička). V květnu 2014 bylo ale nečekaně oznámeno ukončení vývoje TrueCryptu a vydání verze 7.2 (zprávička). Audit byl dočasně pozastaven. Matthew Green ve středu 18. února oznámil, že bezpečnostní audit verze 7.1a bude pokračovat fází 2. Dnes jsou již k dispozici alternativy TrueCryptu jako CipherShed nebo VeraCrypt.
Tiskni
Sdílej:
Z http://en.wikipedia.org/wiki/TrueCrypt#End_of_life_announcement
Multiple theories attempting to explain the reason behind the announcement arose throughout the tech community.[19][20][21]
nikdo do nej uz nevnese zadnou diruŠkoda je, že nejspíš už nebude fungovat s Windows 10 a novým OSX, protože ho taky nikdo neupdatne.
Kdo by chtel pouzivat system, kterej bez M$ acc pude ani nainstalovat, a pak v nem sifrovat disky?Například ten, kdo se nesnaží chránit před MS/NSA/…, ale před sousedkou či ne úplně elitní částí PČR. (btw. před NSA ti ten Linux nejspíš taky moc nepomůže)
Tak k čemu je pak TC, když na Linuxu je spousta jiných nativních řešení?Tuhle otazku si pokladam vzdycky kdyz vidim zpravicku o TC.
před sousedkou či ne úplně elitní částí PČR.Hmm a je kvuli temto vubec potreba ten audit?
Tuhle otazku si pokladam vzdycky kdyz vidim zpravicku o TC.Mně jako linuxákovi je to taky k prdu, ale na Windows tak leda FreeOTFE s nevímjakou správou kontejnerů a na OS X vůbec nevím.
Hmm a je kvuli temto vubec potreba ten audit?Mně přijde takto rozsáhlý audit zbytečný i proti té NSA.
Tuhle otazku si pokladam vzdycky kdyz vidim zpravicku o TC.Protože je to uživatelsky jednoduchý software s komplexní funkčností balený v použitelném gui. To o sobě žádný jiný nástroj na šifrování v linuxu, co jsem kdy zkoušel, říct nemůže. Například GPG do teď používám z příkazové řádky, protože všechny gui sajou prdel*. Až se budu někdy nudit, tak se pustím do vlastního gui, protože to je pole neorané, kde když už někdo něco stvoří, tak zřejmě neoplývá ani špetkou sebekritiky.
Hmm a je kvuli temto vubec potreba ten audit?Audit nedělají Češi, takže je to bezpředmětné. *Napsáno schválně výrazně sprostě, abych podtrhl jak moc.