Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Po open source ergonomickému trackballu (dnes Classic Trackball) a open source myši představila společnost Ploopy nový open source Nano Trackball (GitHub). Trackball bez tlačítek a kolečka. Pouze kulička.
Webový prohlížeč Brave lze vedle standardního prohlížení (Nové okno) a anonymního prohlížení (Nové soukromé okno) používat i pro anonymní prohlížení s využitím Toru (Nové soukromé okno přes Tor) a pro přistup k webům v doméně .onion. Nejnovější verze Brave řeší několik bezpečnostních chyb, kdy DNS dotazy místo do Toru směrovaly k poskytovateli DNS. Ten tak mohl zjistit, že uživatel chtěl přistupovat například k sejnfjrq6szgca7v.onion (debian.org).
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala hranici 30 000 dolarů (644 000 korun).
Tiskni
Sdílej:
vzhledem k přehřátému trhu s nemovitostmi v Praze očekávají někteří odborníci pokles cen bytů až o 20 %. Očekávají jej již 15 let, za tu dobu se ceny bytů ztrojnásobilyAmerické/světové indexové fondy za posledních 10 let: Mnoho let všichni říkali „nekupuj, je to bublina, je to na vrcholu, přijde krize“. Pak v březnu [2020] opravdu krize přišla (pro definici krize „spadlo to na hodnotu která byla all time high před 3 lety“), a všichni říkali „OMG padá to!! jestli něco máš tak to okamžitě prodej dokud to má alespoň nějakou cenu!!“. Teď se to zase zvedlo a máme tu zase „Why would you invest during a global pandemic with the stock market being at an all-time high? Just wait half a year how things play out..“ A mezitím naše automaty, které kupují a drží náhodné akcie a náhodné indexové fondy, realizují zisky v desítkách procent.
ale neviem, že by som sa za 20+ pokusov ani raz netrafil do obdobia, kde by recesia bola ku koncu?Tak zkus taková období najít a podívej se jak jsou častá. Od roku 1970 (pak tabulka na Wikipedii končí a starší data se mi nechce hledat) taková období byla dvě (ze 40 možných), a to ještě s -1%: 1998-2008 (-1.38%) a 1999-2009 (-0.95%) (tj. peak před dot com bubble → low po kolapsu v 2008.
ani raz netrafil do obdobia, kde by recesia bola ku koncu?Recese, kdy to spadne na polovinu, nevadí, když to předtím vyrostlo na trojnásobek.
Rozdíl je v tom, že nekryté peníze se dají snadno natisknout, vlády se zadlužují, centrální banky plní nějaký plán a lidé, kteří o tom rozhodují, v tom nemají svoje vlastní peníze…
...v tom téměř nemají svoje peníze... protože lidé, kteří pracuji v centrálních bankách jsou zpravidla placeni v měně, kterou tisknou. A navíc můžou ještě spekulovat bokem, třeba i přes svou rodinu a známé. Ani nevím, jestli na ne platí nějaká Insider trading pravidla.Rozdíl je v tom, že nekryté peníze se dají snadno natisknout, vlády se zadlužují, centrální banky plní nějaký plán a lidé, kteří o tom rozhodují, v tom nemají svoje vlastní peníze…
Rozdíl je v tom, že nekryté peníze se dají snadno natisknout, vlády se zadlužují, centrální banky plní nějaký plán a lidé, kteří o tom rozhodují, v tom nemají svoje vlastní peníze…Jako jo, nicméně vlády tohle nezpůsobují, ale typicky naopak redukují (teda pokud nejsou úplně šílené). Bez státní regulace se to, pokud vim, děje víc, ne míň, viz třeba Tether.