Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
V macOS, iOS, iPadOS a watchOS byl nalezen a 7. září opraven závažný bezpečnostní problém BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061). Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Tiskni
Sdílej:
We expect to publish a more detailed discussion of the exploit chain in the future.
Ako je možné, že trvalo dokončený systém má tieto chyby ?
CVE-2023-25725 HAProxy before 2.7.3 may allow a bypass of access control because HTTP/1 headers are inadvertently lost in some situations, aka "request smuggling."(obsahují ty druhé dva systémy nějaký ekvivalent HAProxy, jehož chyby by v tom seznamu byly reportovány?)
CVE-2023-4359 Inappropriate implementation in App Launcher in Google Chrome on iOS prior to 116.0.5845.96 allowed a remote attacker to potentially spoof elements of the security UI via a crafted HTML page.(to vypadá pro Debian velmi relevantně)
CVE-2022-31090 Guzzle, an extensible PHP HTTP client. `Authorization` headers on requests are sensitive information. In affected versions when using our Curl handler, it is possible to use the `CURLOPT_HTTPAUTH` option to specify an `Authorization` header.(obsahují ty druhé dva OS vůbec něco jako PHP? natož pak s nějakou obskurní knihovnou Guzzle?)
CVE-2022-29885 The documentation of Apache Tomcat 10.1.0-M1 to 10.1.0-M14, 10.0.0-M1 to 10.0.20, 9.0.13 to 9.0.62 and 8.5.38 to 8.5.78 for the EncryptInterceptor incorrectly stated it enabled Tomcat clustering to run over an untrusted network.(obsahují ty druhé dva OS ekvivalent Tomcatu?)
A to plati i pro windows nebo macos.Jenže když má někdo Windows, vyvíjí na tom weby v PHP nebo Javě, a tak si nainstaluje PHP nebo Tomcat, tak bude mít stejnou sadu děr, ale v tom seznamu započítané nebudou. U Debianu jo.