Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Byla vydána verze 10.0 italské linuxové distribuce CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) s kódovým názvem Infinity. Jedná se o živou linuxovou distribuci zaměřenou na forenzní analýzu digitálních dat. Nejnovější CAINE vychází z Ubuntu 18.04 a přináší řadu nových nebo aktualizovaných softwarových nástrojů.
Tiskni
Sdílej:
Taky nevím, jaký podíl lidí ještě používá RSS.
A co by používali místo toho?
Narážel jsem na to "ještě" -- což zní, jako kdyby RSS dřív používali a teď přešli na něco jiného.
Já bohužel RSS čtečku teď taky téměř nepoužívám, protože to končilo tak, že jsem v ní měl spousty nových zpráv a nestíhal jsem to číst. Chyběl mi způsob, jak si v tom nastavit priority, najít to, co mě zajímá, nebo aspoň odfiltrovat to nepodstatné.
Jako formát je RSS (resp. Atom) dobrý, ale nedostatky vidím v těch čtečkách a následném zpracování těch dat.
To jsem dělal ještě před několika lety, ale zabíralo mně to hrozně času a taky jsem neměl jasný přehled co jsem už četl.
Přesně proto RSS nepoužívám: je stavové, vede k potřebě aspoň proletět skoro všechno, přičemž dnes je problém spíše přehlcení než nedostatek informací, navíc odebrání zdroje ze čtečky je de facto opt-out, zatímco návštěva webu napsáním URL je opt-in. Takže RSS ani nedoporučuji z terapeutických důvodů.
Dělejte jak myslíte, byl to jen podnět od čtenáře.
Upřímně: od jednoho čtenáře, takže by si to žádalo větší průzkum, a pak by to případně někdo musel aktivně změnit, což upřímně řečeno není úplně přímočaré.
Druhá věc je to, co jsem psal, a sice že zdejší zprávičky jsou koncipovány tak, aby se četl primárně rovnou jejich obsah, typicky mají toliko tři věty, takže celá situace je řešitelná přečtením prvních pár vět v náhledu.
Ruku na srdce. Kdyby nadpis byl věcnější, málokdo by chtěl zjistit, co to vlastně ten CAINE je.JJ, mě napadlo jestli ty stručné nadpisy nejsou záměr kvůli vyšším proklikům, ale asi ne, protože takhle stručné nadpisy jsou naopak nevýhodné kvůli SEO.