NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Google před dvěma týdny v příspěvku na svém blogu věnovaném výzkumu popsal, jak učí své neuronové sítě rozpoznávat, co je na obrázcích, a že proces rozpoznávání lze obrátit a říct neuronové síti, že na obrázku je například banán a ať ho na obrázku nalezne a dokreslí. Začala vznikat zajímavá "umělecká" díla. Včera Google uvolnil zdrojové kódy (deepdream) pro generování těchto "uměleckých" děl.
Tiskni
Sdílej:
autori nepoznaju niektore zakladne poznatky z oblasti AI. Napr. Univerzálnu aproximačnu teorému , ktora hovori ze na klasifikaciu stacia max 3 vrstvy , takze spominanych 10-30 vrstiev je zbytocny overkillJa bych rekl ze znaji dost dobre. To ze neco jde udelat s prostredky X neznamena ze je idealni to tak delat. Muzu nejaky program napsat v brainfucku (proste to jde), ale efektivita takoveho pristupu bude proti treba Ccku zoufala. Stejne tak neuronka na rozpoznavani obrazu muze mit *teoreticky* jednu skrytou vrstvu (s kdovi kolika stovkami tisic neuronu), ale je otazka jak dobre to pujde natrenovat a jak dobre to bude fungovat. Popravde bych se nedivil kdybysme se za cas dostali jeste k hlubsim sitim.
Matematická analýza celého problému v práci [3], ktorá znela NN s jednou, resp. max dvoma skrytými vrstvami je schopná aproximácie ľubovoľnej funkcie s dostatočnou presnosťou. Je zrejme, že viac ako 2-vrstvové NN to vedia tiež, ale za cenu vyššej zložitosti NN. Existuje tzv. Univerzálna aproximačná teoréma popísaná tiež v [5], ktorá tvrdí, že stačí jedna skrytá vrstva na aproximáciu ľubovoľnej funkcie. Z praktického hľadiska, však nehovorí koľko neurónov má mať táto jediná skrytá vrstva.http://neuron-ai.tuke.sk/cig/source/publications/books/NS1/html/node46.html
A dokonce bude i jezdit.
Tak nevim, jestli brzdeni rozkrokem je to prave orechove
Vyskusajte si viac vrstiev napr. na SNNS a zistite k comu je dobre mat viac vrstiev ..Jasne, jenze v tomhle simulatoru nejde nic komplexniho. Pohraju si az budu u stroje s poradnym GPU. A ten citat neni v rozporu s tim co pisu ja - teoreticky ti jedna skryta vrstva staci. Prakticky muze byt vyhodnejsi tech vrstev pouzit vic.