abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře

    Společnost Clockwork Tech představila DevTerm aneb open source přenosný terminál pro všechny vývojáře. Předobjednat jej lze v několika konfiguracích. K zájemcům by se měl dostat do dubna 2021. I s termální tiskárnou.

    24.11.2020 07:00 | Ladislav Hagara | Zajímavý projekt


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    cbrpnk avatar 24.11.2020 07:38 cbrpnk | skóre: 10 | blog: bl0gium
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Na zničenie si zraku dobré ...
    24.11.2020 07:38 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    První věta odkazovaného článku říká vše

    "DevTerm is Lifestyle"
    24.11.2020 08:01 Dizz.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    No nevim kolik developeru potrebuje byt takhle mobilnich ... A kdyby to melo byt zarizeni pro adminy atd tak ti by jiste ocenili idelane dva ethernety a serivy port.

    Kdybych delal mobilni zarizeni pro "techie" co ma byt spise terminal a ne laptop(vykonem) tak bych si predstavoval neco s 14"/13.3" displayem s mechanickou klavesnici co podporuje QMK + idalne ruzne rozlozeni jako treba XD64 atd. K tomu ty dva ethernety, dve Wifi v PCI-e mini, seriovy port. Idelane s prepinacem aby se takove zarizeni dalo pouzit jako klavensice a monitor k jinemu pocitaci.

    Nevim jak je vleka cilova skupina, asi moc ne ale me osobne by to prislo asi tisickrat vic cool a pouzitelnejsi.
    24.11.2020 09:21 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Má to USB, takže pridanie ethernetu a sériového portu je to najmenel. Ostatne, tá krabička vyzerá krehko, takže je lepšie pripojiť tlsté káble cez tenší a ohybnejší USB kábel, hoci aj cez externý USB HUB ktorý je napájaný powerbankou a do ktorého je pichnuté ďalšie rozširujúce HW.

    Ono si to svoje využitie nájde. A vždy je na podobných veciach čo vylepšovať, tak ide život. Bez toho by sa technický pokrok zastavil, všetko by bolo hotové.

    Mňa akurát tak zaujala veľkosť daného zariadenia, A5 je fajn. Ale tá hrúbka kvôli klávesnici, skrutkám a akumulátorom 18650, to je na dnešnú dobu trochu neskladné. Robia sa ešte subnotebooky o uhlopriečke 10' (A5)?
    24.11.2020 10:30 Honzíček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    To je zas hipsterština, pro normální lidi by tam nebylo něco?
    24.11.2020 11:46 /
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Bedňa avatar 24.11.2020 19:08 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Uzavretá šmejďárna, tak určite.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    24.11.2020 22:14 Debña
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Z tvojich hlupych slov mam dojem, ze uzavrete pokladas za zle :-) Kludne sa dzubkaj v nedorobenom linuxiku na tomto devterm ulete s nejasnym datumom dodania, pochybnou kvalitou spracovania a nulovym servisom. Nevadi ze to je macka vo vreci, hlavne ze je to "free".

    My normalni budeme robit radsej na niecom co funguje - Macboook jupiii juchuu + macOS cmuk cmuk !! B-)
    Bedňa avatar 26.11.2020 20:30 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Každý si môže vymýšľať koleso odznovu, ale je tu možnosť nápady zdielať a neplytvať zbytočne prostriedkami a ľudskou energiou. Skús sa raz nad tým zmyslieť. Potom pochopíš, prečo sú to pre mňa len šmejdi a ich výrobky šmejďárny.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    25.11.2020 00:43 /
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Ovečkám ale přece uzavřené šmejďárny nevadí.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 25.11.2020 12:57 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    randy avatar 24.11.2020 11:29 randy | skóre: 21 | Hviezdoslavov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    RPI CM4 namiesto CM3 by bolo sikovnejie.
    R>
    24.11.2020 11:54 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    To určitě, bohužel začali s vývojem příliš brzy :-)
    24.11.2020 12:32 h4x0r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře
    Nechápu proč není k mání model bez tiskárny? Jako deluxe pouzdro k Pi-CM celkem ujde, ale je to hipsteřina. Na normální development to není a font v terminálu je čitelný ještě tak pro 12ti leté hackery, ale pro nás starší h4x0ry nikoliv.

    Tak já jdu raději do MacbookPro s M1, to je teď nejlepší přenosné železo na planetě a alespoň je co jai1br3akovat.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 25.11.2020 12:57 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DevTerm, open source přenosný terminál pro všechny vývojáře

    si myslim že byto byla supr eet pokladnička při hraní si na vobchod :D :D

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.