Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Darrien Glasser se v příspěvku na svém blogu podrobně věnoval vlastnostem grafického formátu GIF. Mimo jiné v souboru s GIF obrázkem smazal nepovinnou tabulku barev, uložil jej jako nový obrázek a ten zkoušel v různých webových prohlížečích a grafických aplikacích. Dle autora nuda. Pokaždé se zobrazil černý obdélník. Zmíněný příspěvek na blogu se dostal na Hacker News a uživatelé Firefoxu na Linuxu místo černého obdélníku viděli ve Firefoxu obdélníkový výřez aneb díru, skrze kterou lze vidět obrázek na ploše nebo jinou aplikaci. Chyba byla nahlášena do Bugzilly a ve Firefoxu 99.0 je opravena.
Tiskni
Sdílej:
umí a de tim číst pixely z vobrazovky resp. vokna na pozadí ff :D :D
di na stránku s vobrázkem (muže to bejt i samotnej *.gif vobrázek votevřenej v prohlížeči) máčkni f12 zapni konzoli a todlecto tam copypastni :D :D
function getPixel(url, x, y) { var img = new Image(); img.src = url; var canvas = document.createElement('canvas'); var context = canvas.getContext('2d'); context.drawImage(img, 0, 0); return context.getImageData(x, y, 1, 1).data; } getPixel('/you-dont-know-gif/Sunflower_as_gif_89a-no-gct.gif',50,50)
a funguje mi to i v toru kterej prejže jakoby to canvas čtení blokuje :D
umí a de tim číst pixely z vobrazovky resp. vokna na pozadí ff :D :D
tak ne :D
sem se blbě koukla na lokální vobrázek a naštěstí canvas blocker funguje a furt to vrací náhodnou barvičku :D když je canvas blocker vypnutej tak to vrací jenom [0,0,0,0] která by tam jakoby měla bejt v tom gifu