Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Druhá doména v cyrilici v provozu je název blogspotu Ondřeje Filipa z CZ.NIC, ve kterém upozorňuje na vznik domény .СРБ. Ta patří Srbsku (vedle .rs) a funguje od 27. ledna. „Srbové mají s převody mezi latinkou a cyrilicí poměrně bohaté zkušenosti z jejich soužití s Chorvaty, takže hledání převodních pravidel nebylo nijak komplikované. Naopak bylo složité najít správnou doménu, jež by je reprezentovala. Díky tomu, že cyrilice je příliš podobná latince, bylo nutné nezůstat pouze u písmenek ‘R’ a ‘S’ nebo-li v cyrilici ‘Р’ a ‘С’ a bylo nutné koncovku rozšířit o další znak,“ píše v textu mimo jiné Ondřej Filip.
Tiskni
Sdílej:
Businessinfo Ministerstvo vnitra Wikipedia Jazyková školaAle možná je to skoro jedno:
Wikipedia Translator 1. Translator 2.
.cz+.com+.eu
) a současné mailservery by s tím žádný problém mít neměly (viz např. Postfix Virtual Domain Hosting Howto).
To je jako kdyby si naši předci řekli, že tisknout knihy jinak než latinsky je nesmysl.
Spíš jako kdyby si naši předci řekli, že na SPZ (RZ) aut se budou používat jen písmena latinky bez diakritiky (a to ještě jen některá). Nebo že v céčkových identifikátorech se bude používat jen vybraných 63 znaků (a jen 53 z nich smí být na začátku).
Představa, že bude něco víc dělat s počítači a vyhneš se jim, je naivní.Kolik lidí kdy bude potřebovat něco víc dělat s počítači? Ten poměr se bude IMHO spíš snižovat. Domény jsou jediné místo (napadá vás jiné?), kde i běžný člověk musí narazit na latinku. Tím, že bude povolena i IDN koncovka domény, pak latinka nebude pro drtivou většinu lidí vůbec potřeba a mohou komunikovat ve svém přirozeném jazyce.
Pak se zkus zaregistrovat na nějakém webu a použít v hesle znaky tradiční čínštiny.Proč by to nemělo jít už teď? I když lidi budou třeba tu latinku zdát, asi bude dost opruz pořád přepínat klávesnici jen kvůli dvěma písmenkům.