Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vyšel Emacs 24.4. Mezi novinky patří vestavěný webový prohlížeč (M-x eww), podpora více monitorů, celoobrazovkový mód, digitální podpis balíčků, podpora menu v textovém terminálu či nový blokový mód. Více informací v oznámení nebo v historii viditelných změn na stránce projektu.
Tiskni
Sdílej:
zejména přístupný a uživatelsky snadno modifikovatelný event loop pro zpracování úhozů a jiných event?Sublime text s Emacsem může soupeřit, ale co do modifikovatelnosti se mu úplně nevyrovná. Na druhou stranu má podstatně nižší vstupní bariéru.
Má nějaké IDE (kromě Emacsů všech druhů) nebo OS (kromě historických Lisp mašin) rozumný vnitřní jazyk (čti Lisp :) ) a zejména přístupný a uživatelsky snadno modifikovatelný event loop pro zpracování úhozů a jiných event?neovim - pouziva Lua s cistym rozhranim (a diky msgpack API se muzes kdykoliv trivialne napojit na hooky v event loopu).
Schvalne kolik editoru (IDE) ma clipboard s historii?IDE to nemusí to umět, když to už umí OS. V KDE4 používám Klipper. Ctrl+Alt+Up/Down pro procházení historie a Ctrl+C/X/V pro normální práci se schránkou. Pamatuje si to historii i po rebootu.
IDE to nemusí to umět, když to už umí OS.A umi to treba filtrovat historii podle regularnich vyrazu, pridavat plne programovatelne hooky k jednotlivym operacim schranky podle typu souboru ci treba spoustet nad ni periodicke operace jako pulnocni uklid?