Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Článek na LWN rozebírá nedávnou diskusi na LKML, která začala tím, že Pavel Machek poukázal na možnou ztrátu dat při odebrání neodpojené flash karty s ext3 (a zaslal patch doplňující informace o tomto problému do dokumentace). Mnoho lidí se však proti takovému postupu postavilo.
Tiskni
Sdílej:
myslim ze sanca ze sa flashka spali pri odpajani je nezavisla na tom, co si software o situacii mysli :) uz len preto, ze jednou z najdolezitejsich vlastnosti usb je plug-n-play....
samozvanemu odbornikovi sa mozno rozpadol filesystem a tak to dal pohotovo za vinu (neuskutocnenemu) unmountu...
(teda.. ze si "pomylil" poskodeny mbr/filesystem so zhorenou flashkou... alebo fakt zhorela - ale ci to bolo pri odpajani je otazka.. tak isto mohla zhoriet pri najblizsom pripajani, ktovie ci by si vsimol rozdiel :) )
Ono to muze byt oboji najednou. Nektera usb mass storage zarizeni neumi korektne reportovat svoji velikost. Resp. reportuji svoji velikost v "blocich" pricemz velikost bloku neni mozne nijak zjistit. Takovou flasku je mozne neformatovat pouze pomoci utily od vyrobce. Standartni programy mohou vytvorit filesystem, ktery ukazuje nekam do outu. V takovem pripade opravdu muze platit, ze "poskozeny filesystem" = znicena flashka.
keby len ext3 a flash http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/252851 ...mne to robi aj JFS a externy disk - clovek moze externy disku unmountnut, syncnut ale ak ma smolu, data aj tak ostanu v cache disku (alebo usb->ata interface)... a potom sa deju zaujimave veci :))