Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Symantec v příspěvku na svém blogu věnovaném počítačové bezpečnosti upozorňuje na falešnou verzi populárního telnet a ssh klienta PuTTY, jež předává informace o úspěšném spojení (SSH URI) útočníkovi.
Tiskni
Sdílej:
1. The victim performs a search for PuTTY on a search engine. 2. The search engine provides multiple results for PuTTY. Instead of selecting the official home page for PuTTY (http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/PuTTY/), the victim unknowingly selects a compromised website. 3. The compromised website redirects the user several times, ultimately connecting them to an IP address in the United Arab Emirates. This site provides the user with the fake version of PuTTY to download.
Ma tam RSA+DSA podpisy.Které jsou zcela k ničemu. Takhle se s podpisy ve Windows nepracuje.
U normální Windows binárky si klikneš pravým čudlíkem, najedeš na záložku Digitální podpisy a ten si ověříš ten podpis, včetně časovýho razítka.Z toho jsem nepochopil co mám "ověřit". Časové razítko mě nezajímá.
Nojo, podpis tě nezajímá, protože Franta Novák z Horní DolníJá furt nechápu, jak si to představuješ. Stáhneš si Putty, klikneš pravým tlačítkem a vidíš tam, že to podepsal Simon Tatham. Jak zjistíš, že je to autor Putty a že to není nějaký jeho zlý jmenovec? (proto ten příklad s Novákem, kterých je spoooousta)
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.OK, píšu si, zavirovávat hned po vydání nové verze.
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.Jak zjistíš kdy byla ta verze vydaná?
Nemluvě o tom, že když je ta binárka následně zavirovaná, tak ten podpis taky už nebude platný, že.WTF? Zkompiluju si vlastní verzi s backdoorem a podepíšu ji certifikátem třeba nějakého jmenovce Tathama.
Tak zjistím, kdy byla vydaná? No, zkus třeba changelog. Ten má i tenhle extra magor. http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/changes.htmlChápu správně, že pro ověření binárky použiješ informace na té stejné stránce odkud jsi ji stáhl? Strawman.