Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Symantec v příspěvku na svém blogu věnovaném počítačové bezpečnosti upozorňuje na falešnou verzi populárního telnet a ssh klienta PuTTY, jež předává informace o úspěšném spojení (SSH URI) útočníkovi.
Tiskni
Sdílej:
1. The victim performs a search for PuTTY on a search engine. 2. The search engine provides multiple results for PuTTY. Instead of selecting the official home page for PuTTY (http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/PuTTY/), the victim unknowingly selects a compromised website. 3. The compromised website redirects the user several times, ultimately connecting them to an IP address in the United Arab Emirates. This site provides the user with the fake version of PuTTY to download.
Ma tam RSA+DSA podpisy.Které jsou zcela k ničemu. Takhle se s podpisy ve Windows nepracuje.
U normální Windows binárky si klikneš pravým čudlíkem, najedeš na záložku Digitální podpisy a ten si ověříš ten podpis, včetně časovýho razítka.Z toho jsem nepochopil co mám "ověřit". Časové razítko mě nezajímá.
Nojo, podpis tě nezajímá, protože Franta Novák z Horní DolníJá furt nechápu, jak si to představuješ. Stáhneš si Putty, klikneš pravým tlačítkem a vidíš tam, že to podepsal Simon Tatham. Jak zjistíš, že je to autor Putty a že to není nějaký jeho zlý jmenovec? (proto ten příklad s Novákem, kterých je spoooousta)
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.OK, píšu si, zavirovávat hned po vydání nové verze.
Časové razítko např. proto, že když bude ta binárka dané verze podepsaná 10 měsíců poté, co byla daná verze vydána, tak se nad tím normální člověk asi mírně zamyslí, jestli je to v pořádku.Jak zjistíš kdy byla ta verze vydaná?
Nemluvě o tom, že když je ta binárka následně zavirovaná, tak ten podpis taky už nebude platný, že.WTF? Zkompiluju si vlastní verzi s backdoorem a podepíšu ji certifikátem třeba nějakého jmenovce Tathama.
Tak zjistím, kdy byla vydaná? No, zkus třeba changelog. Ten má i tenhle extra magor. http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/changes.htmlChápu správně, že pro ověření binárky použiješ informace na té stejné stránce odkud jsi ji stáhl? Strawman.