Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Dle plánu by ve Firefoxu 44 (měl by vyjít již 26. ledna) nemělo být možné používat nepodepsaná rozšíření. FESCo (Fedora Engineering Steering Committee) bude muset rozhodnout, co dál s Firefoxem ve Fedoře (Ticket #1518). Uživatel si již nebude moci vylepšovat rozšíření (bez toho, aby si svá rozšíření nechal podepsat) a přijde tedy o svobodu č. 3 (svoboda vylepšovat program) z definice svobodného softwaru. Zůstane ve Fedoře Firefox, nebo bude použit Iceweasel nebo GNU IceCat, nebo vznikne nový fork? [reddit].
Tiskni
Sdílej:
s/trochou byrokracie/pořádnou dávkou buzerace/
Popravdě řečeno, já chci Firefox používat, takže pokaždé, když vyjde bezpečnostní aktualizace, nemám čas na to, abych tu celou vobludu překompilovával jen proto, že chci mít svoje vlastnoručně ubastlené privátní rozšíření. Toho chytrolína, co tuhle zkurvenost vymyslel nejlíp nakopat do prdele!
Mozilla si dala docela velkou praci, aby podpisy neblokovaly externi rozsireniwha?
A zadruhe proc fork? Divil bych se, kdyby patch, ktery obejde overovani podpisu, menil vic nez jeden radek...Musí změnit jméno, aby to neporušovalo trademark.