Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Dave Herman na blogu Mozilla Hacks oznámil, že již Firefox 48, jenž by dle plánu měl vyjít 2. srpna, bude obsahovat komponentu napsanou v programovacím jazyce Rust. První přepsanou komponentou, která se dostane do stabilního Firefoxu, je parser pro ISO base media file format (GitHub). Na dalších komponentách se pracuje, viz projekt Oxidation.
Tiskni
Sdílej:
Firefox 48 bude obsahovat komponentu napsanou v programovacím jazyce RustJo, tak tohle je tah s velkým T. Už vidím ty IT hádanky: "Proč je ten Firefox tak pomalý a jeho používání skřípe? Protože vevnitř je plný rzi..." (Why is Firefox so slow ant its usage squeaks? Since it's full of Rust...)
Kod napsany v Rustu je srovnatelne rychly jako CObecně, pokud se nepoužije unsafe fragment jazyka, tak ne.
hlavne je v nem napsany kod celkem sam od sebe odolny proti overflow bugum, ktere zpusobuji vetsinu bezpecnostich chyb v browserechPokud se používá unsafe fragment jazyka, tak to neplatí. A pokud se unsafe fragment jazyka nepoužívá, tak to zatím formálně nikdo nedokázal – např. typový systém může být špatně navržený a těmto chybám ve skutečnosti nebrání.
Nie byt nejaky obskurny jazyk ktory je sice uzasne teoreticky prepracovany ale pre prakticke veci nepouzitelny.Verifikace typového systému (TS) nepoškozuje praktickou použitelnost jazyka. Koneckonců snahy o verifikaci tu byly i pro TS Javy (viz třeba Featherweight Java). Podobné snahy (DOT) teď pomáhají Scale zjednodušit TS a udělat rozumnou implementaci.
Ano ono tiez v tom nepisu sw pre obsluhu jadroveho reaktoru.Je to o tom, jak se lze na TS spolehnout a také o zpětné kompatibilitě (pokud to teď mají špatně a budou to chtít opravit, pak nejspíš rozbijí některé programy).