Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Mozilla již nějaký čas řeší, co s certifikačními autoritami WoSign a StartCom. Včera bylo na blogu Mozilly věnovaném bezpečnosti oficiálně oznámeno, že Firefox 51, jenž by měl vyjít 24. ledna 2017, již nebude důvěřovat certifikátům vydaným těmito certifikačními autoritami po 21. říjnu 2016.
Tiskni
Sdílej:
To by nadělalo dost velkou paseku u všech nynějších uživatelů.Tak to je potom otázkou, co ti uživatelé vlastně chtějí.
Na mém serveru například ano, zatímco u 99% webů zatím pořád ještě ne.
V našej posratej krajine žiadne DNSSEC nemáme. Technická otázka, nechcete vy v Česku vymeniť správcu nádodnej domény za sk-nic nech nemusím závidieť, že u vás to funguje?
Čo je potrebné spraviť na to aby sa sk-nic odvolal? Žijú vôbec ešte? Nezavraždil ich zatiaľ nik? Ak ešte žijú tak prečo sakra prečo? Za čo ma tak trestajú? AAAAAAaaa seriem na to dnes, idem na pivo.
Mohli ale to by sme vám posrali čo by sa dalo a ešte hádzali vinu na vás ako je to u nás vo zvyku.
To by vyžadovalo základní vzdělání hodné 21. století, nikoliv vzdělání koncipované pro 19. až 20. století, které dnes školství poskytuje.
A mimochodem, komu přesně by to prospělo? Když nakoupím v 5 E-shopech za den, musel by mít buď každý z nich v pořádku DNSSEC a TLSA (a ještě bych musel neochvějně věřit, že DS záznamy u všech správců domén od kořenové až po doménu E-shopu jsou opravdu v pořádku a v dobrých rukou a DNS mi zkrátka nekecá), nebo bych musel do každého z nich osobně zavítat a vyptat si certifikát na fyzickém médiu, což je neproveditelný nesmysl, něco jako cesta kolem světa kvůli většímu nákupu u pár E-shopů, kde třeba nakoupím jednou za život.
Výsledkem by tedy bylo, že by každý jen tak mechanicky proklikal všechna varování, jen aby se na weby dostal. A pak najednou bezpečnost nahrazuje pouhé zdání bezpečnosti, což je stav, který může být nakonec rizikovější než nešifrovaný web.