Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byl vydán Mozilla Firefox 61.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Zmínit lze například vylepšený tmavý motiv vzhledu.
Tiskni Sdílej:
S tree style tabs nemám nejmenší problémA to, že to sdílí stejný panel jako třeba historie nebo bookmarky ti nevadí? Vím, že se to dá nahodit stiskem F1 - píšou to dokonce i na titulce TST, ale rád bych měl otevřené současně i bookmarky i TST. Vlastně vůbec nechápu, proč je to v jednom panelu, proč bych nemohl mít historii, bookmarky a tst vedle sebe (určitě na to bude zase nějaký další plugin). Ale co, s tím se dá žít. Mnohem víc mi chybí ekvivalent za DownThemAll. Používáte někdo něco jiného na hromadné stahování mnoha odkazů?
Jediné co pro mě měla konkurence lepší byla rychlost.Pro mě byla rychlost vždy podružná, v podstatě jediné co mi na starém FF vadilo byl single thread, takže při otevřených 200 tabech už to UI bylo dost líné. Tohle se postupně zlepšuje.
A pokud jde o nové vlastnosti, bez Multi-Account ContainersUžitečné, dík.
Zmínit lze například vylepšený tmavý motiv vzhledu.WTF?? mě tohle přijde tedy jako důležitější a zajímavější novinka než "tmavý motiv":
Faster page rendering with Quantum CSS improvements and the new retained display list feature