Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Adobe vydala (32bitovou verzi) Flash Player 10.1 RC. Linuxová varianta stále nemá podporu pro hardwarovou akceleraci HD videa, protože vývojáři Adobe prý nejsou spokojeni s linuxovými video API.
Tiskni
Sdílej:
Linuxová varianta stále nemá podporu pro hardwarovou akceleraci HD videaA kdo se jich o to vůbec prosí?
protože vývojáři Adobe prý nejsou spokojeni s linuxovými video API.V tomto se k nim jenom přidávám. Žel to není vina GNU, ale musí si stěžovat jinde.
Mate mraky API a ktere si vybrat ?To, které nejvíce vyhovuje mým potřebám. Já osobně v nějakém Flashi nevidím problém omezující nasazení Linuxu kdekoliv. Přece jen jediné, na co je dnes, v době HTML5, flash dobrý je blikající reklama - proto také s oblibou instaluji flash block - která má za účel způsobovat epileptické záchvaty čtenářům a jedině jej nas*at. Flash neodsuzuji jako nějaký extrémista do Linuxu (což doufám ani nejsem), ale odsuzuji jeho využití a roli na internetu. Doba kdy se hodil je pryč, dnes na internetu jen obtěžuje a popravdě přeji vývojářům Adobe, co na flashi dělají a stěžují si na nějaké api, aby dostali padáka - jelikož časem (doufám) už nebudou potřeba a skončí stejně jako flash. Potom si budou váži i těch "páru" uživatelů, co jej mají v Linuxu.
dnes, v době HTML5Hahahahahahahaha! Kolik serverů, které přehrávají video "za pomocí" HTML5 znáš (a nepočítej experimentální youtube, který stejně jde jenom v Chrome)? Všichni říkají jak je HTML5 super a jak to zamává s flashem ale skutek utek a nic se neděje.
Pak je tu samotný Google s Androidem, který už dnes slouží i jako OS pro chytřejší televize, kde se jako procesor použije nějaký ARM, nebo něco mu podobného