abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Flock 2014

    V Praze probíhá čtyřdenní konference Flock 2014 (Fedora Contributor Conference). Přednášky (program) je možné sledovat online na YouTube.

    6.8.2014 16:18 | Ladislav Hagara | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Rezza avatar 6.8.2014 21:10 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Jinak pro všechny Lennart hatery - právě sedí o stůl vedle v The Pub na Praze 1. Takže se můžete stavit mu to vysvětlit ;-))).
    6.8.2014 21:31 Miriam | skóre: 3 | blog: zivot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Týbrďo.
    6.8.2014 22:52 Sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    podla poctu prispevkov ku kazdej systemd spravicke uz vidim ako sa tam blizi zastup ludi s bielymi kapucami a faklami a za hlasiteho predriekania init scriptov je na lenartovy vykonana spravodlivost :)
    6.8.2014 22:54 mankind_boost
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Vtip je, že by stejně nedokázali argumentovat, to jenom tady si honí triko a raději se schovají pod postel :-D Že je systemd potřeba ví každý, kdo se snažil instalovat na Linux Skype, to má být přece dávno integrované, však kolik lidí Skype používá.
    6.8.2014 23:22 mankind_boost | skóre: 7 | Hliněná chýše, 5482/3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    :-D
    Jen skutečný mankind_boost je zárukou kvality.
    6.8.2014 23:27 plan9ftw
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Systemd sice je potreba (napr logind), ale ne v takove forme. Jde to proti filosofii linuxu/Unixu.
    Rezza avatar 7.8.2014 10:30 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Hans1024 avatar 8.8.2014 11:54 Hans1024 | skóre: 5 | blog: hansovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Ten prizvuk je dost brutalni.
    Veni, vidi, copi
    6.8.2014 23:28 plan9ftw
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Chutna mu pivo? :-D
    Rezza avatar 7.8.2014 10:12 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Jo a dnes mate sanci potopit parnik na Vltave :D. Ale tim zlikvidujete celou Fedoru - protoze tam bude i zbytek :)))). Pripadne bezi i streamy.
    9.8.2014 16:40 flock never again
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Uzasna akce o nicem. Dobre prednasky jsem na ruce spocital (ok, nebyl jsem na vsech, takze jsem mel mozna jen smulu a vybral jsem ty nejhorsi/nejnudnejsi/nejamaterstejsi). Opravdu jsem cekal o hodne vic. Moje zklamani je velmi cerstve, takze je mozne, ze se mi to jeste rozlezi v palici a budu prskat o hodne vic a nainstaluji zpet debian...
    9.8.2014 21:22 Adam Pribyl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Kazda takova konference je takova jakou si ji udelate. Pokud tam jdete s predstavou "bavte me", tak je opravdu lepsi tam nechodit. Prednasky jsou vetsinou jen povrchnim natuknutim tematu (co taky ve 45min lze jineho). Je to predevsim o moznosti primo komunikovat s lidmi, kteri dane problematice casto dobre rozumi, je to o genezi a evoluci danych temat - k tomu ta koference slouzi. Samozrejme kazdy ma jine schopnosti problematiku prezentovat, jeste casto v cizim jazyce. Ale opravdu to neni jen o tom "jit na prednasku" jak ve skole...
    9.8.2014 22:07 flock never again
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Aha. Dekuji. To jsem nevedel. Takze na kazde konferenci vlastne nezalezi ani na tom, jak je zorganizovana, co se na ni deje (45 minut x 9 x 4 dny je uz docela dost casu na to nebyt povrchni) a jestli jsou z ni lidi nadseni. To da rozum. Proto tam prece ty lidi jezdi... Nejlepsi je tedy vzit si nejake vesele pilulky a udelat si nezazivnou a nudnou konferenci veselejsi.

    Do 45 minut se da vlozit opravdu vic, nez bylo prezentovano tady. A kdyby temata opravdu byla zajimava, tak proc si neukousnot vetsi blok ze?

    Na prednasky clovek chodi se neco naucit. I ted si stahuji nektere prednasky a posloucham je. Klidne i dokola. Coz se o techto prednaskach rict neda...

    Co se tyce evoluce a geneze... to se rovnou na letak mohlo napsat: prednasky budou stat za houby, prijde si pokecat s lidma co je denne potkavate v praci a nebo s nima diskutujete na mailinglistech. Hned bych se citil lepe a nebyl tak zklamany.
    10.8.2014 10:13 flock never again
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Jinak jeste co se tyce 45 minut... do tech se da narvat sakra hodne informaci. Pokud tedy 45 minut je jen povrchni nakousnuti, nedokazu si prestavit proc mi casu u prednasky o Novena utekl tak neskutecne rychle a dozvedel jsem se toho hodne a soucasne, proc jsem z prednasek Michaela Scherera utikal.

    45 minut bylo hodne malo napriklad u security prednasky od Huzaifa S Sidhpurwala to bylo jen letme natuknuti. Opravdu by si zaslouzil vic casu nez zminovany Michael, ktery vyzral 3 sloty a vsechny 3 prednasky byly naprosto o nicem.

    Co se tyce prezentace v cizim jazyce... pokud ta prednaska ma obsah, hlavu a patu, tak ani nevadi koktava indicka anglictina. Na rozdil od francouzskeho prizvuku po 10 minutach prazdneho tlachani o niceho...

    Chapu snahu nalestit navazelinovane lejno a rikat tomu geneze a podobne. Ale ja jsem porad jeste dost z cele konference otraveny. Cele to bylo utapnute a bez ducha.. (arm status prednaska mela stavu!). Trosku jsem doufal, ze pod sebou budu mit na kazde prednasce bazanta a mocit blahem... Ztrata casu, ktery mi zatim jeste nikdo nevrati.
    10.8.2014 11:30 Frack
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    By jsi na nějaké jiné mezinárodní open source konferenci, jen tak pro srovnání? Protože mi přijde, že jsi očividně měl trošku přehnané očekávání. Osobně mi nepřišlo, že by byla celková úroveň přednášek nějak nižší než třeba na FOSDEMu, ten jich má akorát víc, takže je tam větší šance, že si člověk vybere, co ho zajímá, zase se ale nemusí kvůli zájmu dostat do místnosti... Prostě ani na takových konferencích jako FOSDEM nejsou zdaleka všechny přednášky skvělé a hodně lidí, kteří jsou opravdu odborníci na dané téma, ho zase neumí odpřednášet. Flock je od toho, aby se potkali přispěvatelé do Fedory a aby se dozvěděli, co zrovna připravují ostatní týmy, a jak by to mohli využít ve své práci či jak spolupracovat, řešili problémy, které se nejlépe řeší při osobním setkání, atd. Z tohoto pohledu letošní Flock splnil účel víc než dobře. Ano, není to TED, kde dojdou skvěle připravení skvělí přednášející, kteří chtějí posluchače pobavit a zároveň je seznámit s nějakou přelomovou myšlenkou.
    Rezza avatar 13.8.2014 16:50 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flock 2014
    Nemohu nez souhlasit, Flock never again!

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.