Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
The HFT Guy píše o sporu Entr’Ouvert vs Orange, který se letos dostal před pařížský odvolací soud. I ten, stejně jako předchozí instance, rozhodl, že softwarové licence, v tomto případě GNU GPL, jsou smlouvy směrodatné pro nakládání se softwarem, tzn. šíření softwaru se neřídí copyrightem (majetkovými právy autorskými).
Tiskni
Sdílej:
Jinak receno, kdyz ti ja podepisu, ze ti za tyden postavim barak, a ty na me podas trestni oznameni, protoze sem nepostavil, tak se ti soud taky leda vysmeje.Omlouvám se, ale pořád to není úplně srozumitelné. Z jakého důvodu se mi vysměje? Protože podám trestní oznámení místo žaloby pro porušení smlouvy?
Presne tak, protoze sem neporusil zadnej zakon, jen sem nenaplnil smlouvu. Takze na me nemuzes podat trestni oznameni.
Jenže tím, že nesplníš podmínky smlouvy, ti nevznikl nárok užívat ten software, tudíž ho užíváš nelegálně a porušuješ autorské právo.
Je to jako kdybys ukradl zboží z obchodu, a pak se vymlouval, že nechceš být souzen za trestný čin ale jen za porušení smlouvy a že jsi jen zapomněl zaplatit nebo zatím nezaplatil.
Jinak ano, z principu by měla být vždy snaha, a to platí obecně, urovnat ten spor jednak mimosoudně (ideální) a jednak pak v rámci soukromého práva, ale když to nikam nevede, tak to je případ pro veřejné/trestní právo.