Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Téměř rok po vydání GCC 4.4 bylo vydáno GCC 4.5. Byla vylepšena optimalizace překladu, zdokonalení se dočkaly jazyky Ada, C, C++ a Fortran, také byla přidána podpora pro nové cílové architektury a mnoho stávajících bylo vylepšeno. Významnou novinkou je možnost načítání pluginů (ve formě .so knihoven) za běhu a používání knihovny Multiprecision pro přesnější vyhodnocování aritmetických operací při kompilaci. Kompletní seznam změn.
Tiskni
Sdílej:
On x86 targets, code containing floating-point calculations may run significantly slower when compiled with GCC 4.5 in strict C99 conformance mode than they did with earlier GCC versions. This is due to stricter standard conformance of the compiler and can be avoided by using the option -fexcess-precision=fast;
$ fakeroot debian/rules binary [...] patching file src/libgomp/libgomp.texi Hunk #1 FAILED at 31. 1 out of 1 hunk FAILED -- rejects in file src/libgomp/libgomp.texi patching file src/libgomp/Makefile.am patching file src/libgomp/Makefile.in Hunk #2 succeeded at 1292 (offset 1 line). Patch rename-info-files.diff does not apply (enforce with -f) make: *** [stamps/02-patch-stamp] Error 1 $Zjevně přitom debianům se to zkompilovalo, aspoň na amd64... Může to být tím, že to stavím na Ubuntu (10.04 beta)? Nebo je v experimentalu nová verze patch, která toho skousne víc?!
Nebo je v experimentalu nová verze patch, která toho skousne víc?!Ve Fedore je par releasu dobrym zvykem, ze patche musi jit aplikovat s --fuzz=0. Prekvapilo by me, kdyby to na Debianu/Ubuntu bylo jine.