Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Kdesvn-portage bude sloučeno do oficiálního kde-testing overlaye, který bude obsahovat přídavné aplikace pro 4.1, snapshoty 4.2 a live ebuildy (znamená to také podporu od nás vývojářů). Pro live ebuildy bude provedena změna slotu, ke které poskytneme utilitku. Merge se spustil dnes a očekáváme usmrcení kdesvn-portage v průběhu příštího týdne. V oficiálním gentoo space bude napsána závěrečná zpráva po proběhnutí merge.
Tiskni
Sdílej:
emerge -C @kde-svn emerge -C @kde-4.2 layman -d kdesvn-portage # nastavit keywords, unmask... emerge -uavtDN @system @worldJinak kde-testing se přidá standardně přes layman.
layman -a kde-testing
cd /path/to/overlay/ && git checkout -b 4.2 origin/4.2
[22:24:48 root@gool marian]# euse -i kdeprefix global use flags (searching: kdeprefix) ************************************************************ [+ C ] kdeprefix - Makes a KDE prefixed install into /usr/kde/${SLOT} if enabled or into /usr (FHS compatible) otherwise local use flags (searching: kdeprefix)
KDEDIRS="/usr:/usr/local:/usr"a už se mi plasma nespouští. Nicméně v kate mi třeba stále chybí možnost změnit typ zvýrazňování syntaxe
rm ~/.kde/share/apps/katepart/katepartui.rc
Pozor, vždy pri spustení verzie z KDE4 sa to doserie preto odporúčam skriptík kde4 s nasledujúcim obsahom:
#!/bin/bash export KDEHOME=~/.kde4 PATH="/usr/kde/4.1/bin:$PATH" ROOTPATH="/usr/kde/4.1/sbin:/usr/kde/4.1/bin:$ROOTPATH" LDPATH="/usr/kde/4.1/lib:/usr/kde/4.1/lib64:/usr/kde/4.1/lib32:$LDPATH" MANPATH="/usr/kde/4.1/share/man:$MANPATH" XDG_DATA_DIRS="/usr/share:/usr/kde/4.1/share:/usr/local/share:$XDG_DATA_DIRS" exec=$1 shift /usr/kde/4.1/bin/$exec "$@"
hodiť do /usr/local/bin/kde4 a spúšťať KDE4 aplikácie ako kde4 aplikacia.
rm ~/.kde/share/apps/katepart/katepartui.rc
Bohužel, žádný takový soubor tam nemám, takže ho nemůžu smazat. Zkoušel jsem postupně přejmenovávat kate* soubory v config adresáři, ale nepomohlo to