Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Ben Sturmfels oznámil vydání MediaGoblinu 0.15.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. MediaGoblin (Wikipedie) je svobodná multimediální publikační platforma a decentralizovaná alternativa ke službám jako Flickr, YouTube, SoundCloud atd. Ukázka například na LibrePlanet.
TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
V testovací části Gmailu (Gmail Labs) se objevila další novinka. Tentokrát jde o nový způsob prohlížení pošty nazvaný Multiple Inboxes (do češtiny je to přeloženo jako "Více složek Doručená pošta"). V jednom panelu prohlížeče je po aktivaci možné (kromě "klasické" Doručené pošty) vidět např. poštu označenou nějakou nálepkou či výsledek hledání.
Doplním, že Gmail Labs jsou přístupné pouze z anglické verze Gmailu. Pokud chcete používat Multiple Inboxes nebo jiná rozšíření, měl by fungovat postup: Přepnout se do anglické verze, povolit požadovaná rozšíření a přepnout jazyk zpět na češtinu.
Tiskni
Sdílej:
A kdy už zavedou konečně sms bránu nebo něco, co mi doopravdy pomůže?
To chceš říct, že jsem nýmand? :-D
apropos tuhle "vychytávku" (posílání upozornění na mail na mobil) už mají DÁVNO daleko menší firmičky jako seznam.cz nebo centrum.cz jako standard, tak proč ne tenhle obr? Kampak asi ty svoje všechny druhy potřebných prostředků alokuje? :-)
To bych nevidel jako zasadni problem -- Google ma prece v rade zemi sve pobocky a pro ty by to melo byt stejne narocne jako pro Centrum a spol. Duvod bych hledal spis jinde
(viz níže)
Jako zásadní problém to neviším a také to podle mě zásadní problém není. Pokud gmail podporuje různé funkce pro různá jazyková prostředí -- což podporuje -- pak nemůže být zásadním technickým problémem implementovat i tuto funkci.
Zásadní je rozhodnutí jakým směrem se mají produkty Google ubírat -- jejich zájmem je evidentne protlacit android, který jim dává široké možnosti v prodeji google docs a spol. Z tohoto pohledu je pro ne jednoznacne prinosnejsi investovat do vyvoje webovych aplikaci a ne do prkotin. Navic tak muzou motivovat lidi k nakupu nejakeho smartphonu.
Muzes mi prosim rict co je tak extremne slozite zmanagovat takovou akci jako je zadani pobockam, aby se pokusily vyjednat smlouvy obdobne tem, ktere uz maji jini provozovatele v jejich zemich nasmlouvane? Jak jsem byl napsal -- IMHO k tomu neni akorat vule.
Myslim, ze je obecne pro blaho lidstva vyvracet presvedceni, ze "neco je problem". Ono je mnohem jednodussi rict, ze je problem udelat tohle a tamto nez sednout a skutecne to udelat. A lidi si to pak zvyknou rikat na vsude mozne a urcite pro ne bude dobre, kdyz prozrou (zvlast, kdyz uz je vec davno funkcni)
. Ja sam mel chut to napsat jeste jednou...
rozhodně je menší problém vyjednat nepodstatnou smlouvičku, která je standard i u nejhorších, než např. naprogramovat nějakou kravinu, kterou nevyužije ani procento čechů ... např. google docs. ..
A o co se opírá váš názor, že to nevyužije ani procento Čechů? Máte k dispozici nějaké statistiky?
Také bych si netroufal označovat Google Docs za kravinu - je za tím spoustu práce. To, že zrovna vy tuto službu nepoužíváte... Na světě je spousta věci, které nepoužívám nebo neznám, kdybych je považoval všechny za blbosti, asi bych si připadal jako omezenec...
Já hlavně pořád nechápu, proč by měl každý poskytovatel e-mailu vyjednávat nějakou podporu se všemi možnými SMS operátory... Já když chci upozornění o mailech na mobil, tak si prostě vytvořím e-mail pro svoje mobilní číslo a na tento e-mail si nechávám maily přeposílat. Přeposílání na jiný e-mail podporuje snad jakákoliv e-mailová služby - a nejen freemaily. Mě to nic nestojí a hlavní je, že to nic nestojí ani toho poskytovatele e-mailu. Na Vodafone toto není dodnes problém, dříve to nebyl vůbec problém ani u Eurotelu a Paegasu (dokonce se ani nemusel žádný e-mail vytvářet - byla mailová adresa v podobě třeba číslo@sms.eurotel.cz). Pak se to u těchto dvou operátorů myslím nějak rušilo a zase zavádělo, ale s nějakými omezeními - ale to už je věc těch, kteří u těch operátorů zůstali...
Já nemusím nikam přecházet, mám SIM kartu ještě z dob Oskara. A používám jí v drtivé většině případů na volání a SMS a ty mi zdá se (aspoň jsem si toho zatím nevšiml) nikdo nefiltruje a necenzuruje. Měl jsem kdysi i SIM kartu od Paegasu, ale ten právě kdysi ten mobilní e-mail zrušil, tak jsem jí přestal používat, až "vyhnila"...
No když máš smartphone s androidem (a neustálým připojením) tak tě upozornění pře sms zrovna nezajima ne-li? Li.
Jinak je to moc pekna funkce pro lidi s velkym monitorem -- to ja bohuzel nejsem
.
Tak nemáš používat tak blbého operátora, který ti neumožní zdarma vytvořit e-mailovou adresu a přijímat na ní veškeré e-maily jako text. Můžeš si takhle nechat přeposílat na mobil, co chceš.