Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Richard Stallman představil první verzi dokumentu s názvem GNU Kind Communication Guidelines s doporučeními pro přispěvatele do projektu GNU. Cílem doporučení je udržovat v komunitě přátelskou atmosféru.
Tiskni
Sdílej:
Cílem doporučení je udržovat v komunitě přátelskou atmosféru
Přečti si.
jak víš, jaký je jejich skutečný stav, pokud ho nějakým způsobem nesdělí?Bavím se pouze o případech, kdy to vím. Třeba protože mi to sdělili, nebo mi to sdělil někdo jiný.
a je snad normální je oslovovat, jak jim to vyhovujeDo určité míry. Necítím se nijak povinen říkat "brácho" člověku, kterého za bráchu nepovažuji, i kdyby to chtěl, říkat "pane předsedo" pánovi, kterého za předsedu nepovažuji, i kdyby to chtěl, nebo nějak prznit mluvnici ohledně muže, který sám sebe z nějakých malicherných důvodů za muže nepovažuje. To už vnímám jako problémy s jazykem na jejich straně, nikoliv na mojí. Základem lidské komunikace je, že slova mají svůj význam. Koneckonců, i to zmíněné rozlišování paní/slečna má určitý význam.
Význam slov se měnit může, ale že by se někdo snažil poukazováním na spojení zmíněných slov vracet nějaké dřívější poměry, to jsem si fakt ještě nevšiml.
Já si tedy všiml např. snahy o zakotvení definice manželství jako svazku muže a ženy – v Ústavě – což etymologicky smysl dává, ale s ohledem na reálie už nikoliv (ať už je to funkce „rodiny“ dnes, před padesáti, sto, tisíci lety, nebo soudobý právní řád).