abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1991 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Godot Engine získal 50 tisíc dolarů z programu Mozilla Open Source Support (MOSS) Mission Partners

    Multiplatformní open source herní engine Godot (Wikipedie) získal 50 tisíc dolarů z programu Mozilla Open Source Support (MOSS) Mission Partners. Z peněz bude financována portace Godot editoru na webové technologie (HTML5 a WebAssembly), vylepšení podpory WebRTC, přidání podpory WebSocket a vytvoření 3D modelů pro nová dema.

    11.4.2019 23:55 | Ladislav Hagara | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    12.4.2019 11:38 Jenda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Godot Engine získal 50 tisíc dolarů z programu Mozilla Open Source Support (MOSS) Mission Partners
    proc?
    cezz avatar 12.4.2019 16:53 cezz | skóre: 24 | blog: dm6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Godot Engine získal 50 tisíc dolarů z programu Mozilla Open Source Support (MOSS) Mission Partners
    Je to celkom zaujimavy opensource herny engine. Asi najblizsia open konkurencia podobna Unreal engine alebo Unity. Uz teraz ma celkom fajn export do htlm5. (viem si predstavit, ze to ludia pouziju na nieco v style flash online hier) Ale rozhodne to chce trochu obrusit hrany a dotiahnut do pouzitelneho stavu.

    Kedysi som v Godote robil nejaku hru (v style connect 4) len tak ako relax a je to celkom slusne funkcny projekt. Pomerne jednoducho vies vyexportovat vyslednu hru pre rozne mobilne a desktopove platformy. (vratane Linuxu) Skusil som aj ten html5 a fungovalo to, ale malo to nejake bugy. (vizualne) Ale viem si predstavit, ze s trochou prace to bude pouzitelne a developer(i) na tom urobili kus prace.

    Ono takychto enginov na Linuxe podla mna chyba. Zvlast teda takych kde sa daju hry robit s minimom programatorskych schopnosti.

    TL/DR: Myslim ze to nebudu vyhodene peniaze.
    Computers are not intelligent. They only think they are.

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.