Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Google Chrome 68 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 68.0.3440.75 tohoto webového prohlížeče přináší řadu oprav a vylepšení. Nově jsou HTTP spojení označována slovem Nezabezpečeno (Not secure). Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 42 bezpečnostních chyb.
Tiskni
Sdílej:
No v nginx je to sice rychlovka, ale u nekterych ne prilis dobre napsanych aplikaci je pro SSL treba i par uprav v SRC aplikace... jaky je stav ABCLinuxu neznam, ale zacinam mit pocit ze kdybych se nasral a cele to prepsal do Pythonu(Django) a vyspideroval data a cele to spustil pod abcdlinuxu.cz ze to bude rychlejsi nez delat nejake upravy na tehle skostnatele fosilii...
abclinuxu.cz mam rad, i lidi tady pohybujici se, ale technicka zastaralost me zacina celkem vadit. Tim nemyslim styl a nejake JS sracicky, at uz se web a technologie kolem nej ubiraji jakymkoliv smerem, ne vsechny novinky jsou spatne a nektere bych zde uvital... treba za Markdown jako default pro vsechny textarea bych zabijel, psat v HTML je opruz a wysiwyg editory nesnasim protoze generovane HTML pak vypada jak od dementa, pak nejake "privacy friendly" napojeni na externi sluzby jako je treba Gravatar, OpenID... CSS sablona by take potrebovala trochu oprav, tu a tam neco pretika, nesedi, vypada divne, system uploadu obrazku v blogu je na prd, lightbox pro prohlizeni obrazku je na prd a neumi skupiny...
Vyvoj tohodle webu se zastavil pred 10 lety, jako pamatka nad kterou se muzou rozplyvat pamatkari a fandove historie je to dobre, ale jako vec na pouzivani v dnesni dobe... trochu opruz
jaky je stav ABCLinuxu neznamPro AbcLinuxu je pravidlo v HTTPS Everywhere, používám ho už několik let a funguje.
treba za Markdown jako default pro vsechny textarea bych zabijel, psat v HTML je opruzProč proboha tohle neřeší tvůj prohlížeč?!
Protoze plugin v prohlizeci na tohle je dalsi hotfix ?Právě naopak. Když to nahardcoduje provozovatel serveru, tak budou mít všichni Markdown. Zatímco když řekne prostě
<textarea>
, tak každý může požívat, co mu vyhovuje. Pepa bude mít na svém počítači Markdown, Franta WYSIHYD, Alice LaTeX a Bob direct neural interface.
K cemu mi to je kdyz v DB webu bude zase jen HTML!Nedává docela smysl, že obsah, který se bude ukazovat jako HTML stránka, bude uložený jako HTML?
pak dam editOK, validní připomínka. Tlač na W3C ať přidělá standardní možnost poslat „aux“ data s původním formátem.
Zatímco když řekne prostě <textarea>, tak každý může požívat, co mu vyhovuje. Pepa bude mít na svém počítači Markdown, Franta WYSIHYD, Alice LaTeX a Bob direct neural interface.+1. Konečně to někdo vidí stejně.
OK, validní připomínka. Tlač na W3C ať přidělá standardní možnost poslat „aux“ data s původním formátem.Ne nutně. Břímě uchovávání zdrojových kódů k dokumentům může ležet plně na uživateli. Tak jako existují pluginy pro „zálohování“ obsahu textových polí a správu hesel, tak můžou existovat pluginy, které rukopis jeho hipsterského momentálně populárního formátu budou někde uchovávat. Server obdrží dokumenty v nějaké kanonické formě (zde je to HTML, což je rovněž příšerná volba, ale dejme tomu) a v této je bude i vydávat. Uchovávat na serveru libovolná data libovolného formátu nepovažuji za šťastné ani opodstatněné.
(For the record, já třeba Markdown nesnáším, protože v něm není jednoduše definováno escapování. Skoro mám pocit, že v některých případech není escapování definováno vůbec. Píšu v HTML a aby člověk nemusel vypisovat tagy, jsou tu tlačítka. A třeba na odkaz mám klávesovou zkratku a na escapování skript.)+1 Já když už něco, tak radši používám RST, ale i to je na ojeb, když v tom má člověk dělat něco komplexnějšího. Upravoval jsem v tom knížku a pár dokumentací a měl jsem občas chuť skočit z okna.
acinam mit pocit ze kdybych se nasral a cele to prepsal do Pythonu(Django) a vyspideroval data a cele to spustil pod abcdlinuxu.cz ze to bude rychlejsi nez delat nejake upravy na tehle skostnatele fosilii...Protože nerozumíš client-server architektuře. Abclinuxu plní roli serveru vcelku dobře a vadí ti klient, který je tvořen tvým webovým prohlížečem (na základě doporučení uvedených v HTML kódu). Proč si tedy nenapíšeš vlastního klienta? Snaha uživatelům, kteří by mohli mít zájem o tvůj frontend, vnucovat i vlastní backend napěchovaný ukradeným copyrightovaným obsahem je ultimátní známkou totalitářského myšlení.
rozumnou vrstvu vytvořit lze
>>> blog.readed
...
Vývoj sa presunul na git - git://git.abclinuxu.cz/abclinuxu.git. Čo sa týka toho jazyka ... no čo ja viem, ja mám linuxos.sk na djangu a aj tak sa toho nikto okrem mňa prakticky nedotkne.
A jestli sis nevsiml, nesifrovana komunikace tu byla "prvni" proto se take zkousi jako default je tu totiz vetsi sance se "trefit"Nepozoruji, že by se mi HTTP-only weby načítaly pozorovatelně déle. Zkoušel jsi ten doplněk vůbec?