Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Google přestal přesměrovávat své čínské stránky Google.cn na (necenzurovanou) hongkongskou verzi svého vyhledávače, patrně proto, že se bál neobnovení licence k podnikání na čínském trhu, která vyprší za dva dny. Na Google.cn je zatím pouze odkaz na hongkogský vyhledávač bez možnosti použít jiný (logo i vyhledávací řádek jsou jen obrázek, který odkazuje na Google.com.hk).
Tiskni
Sdílej:
Své uživatele sice automaticky nepřesměrovává, ale na své stránce Google.cn nabízí odkaz na hongkongskou alternativu. Dokonce jim nedává na výběr, protože provést cenzurované vyhledávání vůbec neumožňuje.Jako ubožáci mi přijdou hlavně ti Spravedliví, kteří se s oblibou otírají o Google a na firmy, které v tichosti cenzurují dál, ani nevzpomenou.
...Google pokud vím řekl, že pokud čínská vláda nepřestane trvat na cenzuře, tak Google přestane poskytovat služby (nebo něco v tom smyslu)...Takže doporučuji si přečíst, co řekli. Napsali, že přestávají cenzurovat výsledky hledání na google.cn (to přestali ještě ten samý den, jen chvíli trvalo, než se do cache dostal i zbytek stránek) a že budou jednat s čínskou vládou, jestli bude možné takový vyhledávač u nich dlouhodobě provozovat. Pokud ne, budou muset zvážit i odchod z takového legislativního prostředí (ano, slova volili tak, že je skutečně nelze napadnout ani kdyby se rozhodli zůstat). Navíc to vše skutečně udělali, jsou v Hong Kongu, kde je plně legální vracet výsledky, které vracejí. To se způsobem přesměrování z google.cn nijak nezměnilo, ten čínský server žádné vyhledávání neposkytuje (ať už cenzurované nebo ne), pouze nově upozorňuje lidi, že se přesunuli do HK. Jak už tu zaznělo, je tu zprávička o vysloveně technické záležitosti, ale nikdo ani nevzpomene bing nebo yahoo, kteří tiše cenzurují dál.
přestal cenzurované vyhledávání poskytovat a tím zřejmě Číňany odřízl od jakéhokoliv vyhledáváníUrčitě? http://www.google.com/prc/report.html#hl=en
google.cn
předtím?
google.cn
?
Prostě vyhrály opět peníze. Jen mě mrzí, že Google společnost něco slíbila a nedodržela to.Mně nepřipadá, že by Google byla charita. Je to akciovka a ta má dělat to, co je dobré pro akcionáře. A nutno podotknout, že to dělá docela dobře. Ubožák jsi spíš ty.
Pokud ho někdo nepochopil, nebo netuší, čeho se problém týká, tak nebudu hned někoho urážet.To ale nebyl ten případ, on to pochopil, pouze špatně. Takže bych mu to odpustil, za předpokladu, že po správném pochopení toho nechá. Já jsem na první přečtení taky získal dojem, že Google ustoupil čínkému nátlaku (a tudíž návrat do starých kolejí), až později mi došlo, že jsem četl moc rychle. Možná je to tím, že lidi prostě čekají dva možné výsledky... a ne nějaké drobné technické posuny. Myslím, že to chtělo zdůraznit, že google dělá pořád to samé, jenom maličko jinak.