Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
HP se po nátlaku ze strany komunitních vývojářů rozhodlo vydat zdrojové kódy svého Android kernelu pro TouchPad. Ten sloužil pro testování hardwaru v prostorách továrny, avšak několik z těchto Touchpadů s Androidem se dostalo až na eBay. Vydané zdrojové kódy by měly pomoci při vylepšení komunitního portu Androidu, objevil se však malý problém v podobě chybějícího ovladače pro vestavěnou WiFi, po kterém už v HP "usilovně pátrají".
Tiskni
Sdílej:
No PCI express slot for the Ericsson data card on any WiFi TouchPad (non 3G/4G Touchpad). This includes the 64GB White PandaPad. Despite having the same main board as the 3G/4G Touchpad, there's no PCI Express slot on it either. The PCI Express slot used for the data card is located on the main board of 3G/4G TouchPads only.
Takový placeholder mají opravdu všechny Touchpady, nicméně s tím osazením jsem trochu skeptický. Každopádně s připojením na síť u Touchpadu není problém - stačí mít schopný mobil a použít tethering. Mobil stejně nosíme stále u sebe, takže to funguje parádně.
Navíc jde Touchpad spárovat s telefonem i jinými způsoby - pokud jde o telefon s webOS, pak jde z Touchpadu přijímat/odesílat SMS, dotykem přenášet odkazy na webové stránky i přijímat/vytáčet hovory (volání jde i u ostatních mobilů, podmínkou je Bluetooth). Vůbec pak nemusíte vytahovat mobil z kapsy.