abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | IT novinky

    Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:55 | Nová verze

    Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (45%)
     (21%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (19%)
    Celkem 302 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Hugin: vytváříme panoramatické fotografie

    Hugin je program pro vytváření panoramatických fotografií. Na blogu uživatele Ubuntu vyšel návod, který vás provede složením takové fotografie včetně korektního zarovnání či změny aspektu fotografií.

    24.4.2008 12:47 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    freshmouse avatar 24.4.2008 14:40 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    Hugin má svůj profil i v sekci Software.

    A jinak: odkud jsou ty fotky v tom návodu? :-)
    24.4.2008 20:45 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    Hugin má svůj profil i v sekci Software.
    hm, taky mě to napadlo ... dokonce jsem si myslel, že o něm tady vyšel článek, ale to už pravda bohužel není :-)
    24.4.2008 17:11 Linda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    Docela bych šetřila cizíma slovama. Co je to aspekt fotografie? Stanovisko, pohled, hledisko, zřetel, vzhled, význačná poloha?
    stativ avatar 24.4.2008 18:02 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    Tak to panorama je teda pěkně zmrvené. Pokud použil poslední betu, tak bych to byl ještě jakž-takž pochopit, protože ta toho moc neumí (proti svn verzi, která je mimochodem o dost stabilnější než veškeré i stabilní verze předtím). I když podle obrázku to vypadá na nějakou vývojovou verzi (v betě ještě myslím nebyl Assistant tab).

    Tak jako tak, s huginem je možno celkem jednoduše dosáhnout toho, aby byl jas rovnoměrný v celém obrázku. A to buď pomocí PTStitcheru/PTMenderu u starších verzí nebo rovnou pomocí nástrojů huginu (fulla apod.).

    PS.: Pokud má panorama víc obrázků než dva tak si člověk většinou dost rychle rozmyslí jestli bude shodné body naklikávat ručně nebo na to použije nějakou verzi autopano.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    otula avatar 25.4.2008 09:06 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    proti svn verzi, která je mimochodem o dost stabilnější než veškeré i stabilní verze předtím
    Nadšen touto informací jsem si jej zkompiloval, ale naprosto totálně mi vždy zůstane viset na zarovnání, kdy má vyskočit to okno s náhledem, jak bude výsledné panorama vypadat. Buď hlásí zatížení procesoru kolem 90 % a jen čekám a čekám - třeba půl hodiny - nebo rovnou padne celý Hugin.
    A to buď pomocí PTStitcheru
    Kde ho vezmu? Hledal jsem jak mourovatý, ale asi špatně. Měl by být součástí PanoTools (předpokládám, že libpano by mělo být dostačující), ale nemám ho. Mám pouze PToptimizer, panoinfo, PTtiff2psd, PTtiffdump, PTblender, PTmasker, PTmender, PTuncrop, PTcrop, PTroller, PTinfo.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    25.4.2008 12:48 Dzefo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    PTMender je opensource verzia PTSticheru, maju rovnaku syntax vstupnych suborov a mali by zvladar rovnake veci.
    otula avatar 25.4.2008 13:50 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    No jo, ale v Huginu lze vybrat slepovací jádro buď nona, nebo PTStitcher. Přičemž nona funguje (pokud to teda při tom zrovna celé nehapá), ale při volbě PTStitcher to neudělá vůbec nic. I když, pokud to má stejnou syntaxi, zkusím udělat symlink, až přijdu domů.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    stativ avatar 25.4.2008 16:18 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    To je zbytečné. Bavil jsem se o tom s vývojáři a podpora PTStitcheru/PTMenderu v nových verzích (tj novějších než je 0.7beta4) je asi úplně to poslední co je zajímá. On je totiž hugin teď dost závislý na funkcích, které nona má, ale PTStitcher/PTMender je nemá (korekce vinětace a další), takže tyhle externí nástroje už delší dobu nefungují.

    Ad. stabilita.) Už jsem zjistil, že to docela závisí na revizi. Většinou jsou stabilní, ale občas se stane, že daná revize padá v podstě pořád (jedna revize například spadla pokaždé po pokusu otevřít preferences, byla myslím to nějaká z prvních revizí které byly > 3000).

    Rozhodně můžu říct, že v předchozích verzích (hugin používám asi od verze 0.5) to se stabilitou nebylo nijak slavné (popravdě, – bylo to hrozné). Třeba verze 0.6 pravidelně padala po pokusu vytvořit nové panorama, když už člověk na jednom pracoval + nějaké ty náhodné pády.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    stativ avatar 25.4.2008 16:25 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    PS. Jediná výhoda panotools je v tom, že jsou rychlejší. Je ale taky dost dobře možné, že poslední revize huginu jsou chybovější*, už jsem se delší dobu nezajímal o vývoj ani se nezapojil na bugzille (málo času).

    * Včera jsem pomocí huginu 0.7.0.3032 vytvářel jeden HDR obrázek a vylezla z toho asi po 3 hodinách (a zabrání 3GB swapu, který jsem dodával jako šílený :-D) 280MB velká zrůda kterou ani neotevřu, protože nemám dostatek RAM. A to je mi právě divné. Předtím jsem zpracovával i větší a většinou se vlezly do 20MB.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    otula avatar 25.4.2008 17:56 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: vytváříme panoramatické fotografie
    Zkusil jsem ten symlink a už to cosi dělá - použitelnost posoudím až uvidím výsledky. Pokud jde o stabilitu různých verzí, kompiloval jsem si verzi 6.1, a pravda je, že nebyla o nic stabilnější, než 0.7beta4. Verzi 0.5 se mi zkompilovat nepovedlo. SVN verzi jsem měl 3035. Tak já to zkusím za pár týdnů znovu, třeba budu mít větší štěstí ;-)
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.